Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty
wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
78 Pozycje

Przystawki pneumatyczne do pompowania opon przyspieszają i ułatwiają uzyskanie odpowiedniego poziomu ciśnienia powietrza w oponie. Zazwyczaj są one wyposażone w przewód oraz ciśnieniomierz do opon (manometr). Manometr można kupić osobno i stosować nie tylko do monitorowania ciśnienia w oponie, ale i także do testowania innych układów w samochodzie.

Zasada działania

Przystawka pneumatyczna do pompowania opon składa się na ogół z mechanizmu spustowego, przewodu z zaciskiem oraz manometru. Zacisk przewodu wpasowuje się do złączki opony. Po wciśnięciu przycisku sprężone powietrze przedostaje się do wnętrza opony. Urządzenie pokazuje odczyty ciśnienia w czasie rzeczywistym. Po osiągnięciu pożądanej wartości wystarczy zwolnić przycisk. Jeśli ciśnienie jest zbyt wysokie, możesz je zmniejszyć poprzez naciśnięcie odpowiedniego zaworu.

Jakie są rodzaje przystawek pneumatycznych do pompowania opon?

Zgodnie z przeznaczeniem:

  • do samochodów pasażerskich - są one wyposażone w przewód oraz manometr z podziałką najniższej wartości ciśnienia. Pomagają one monitorować nawet najmniejsze zmiany ciśnienia powietrza.
  • do pojazdów użytkowych - są wyposażone w dodatkowe przedłużenie; narzędzia te przeznaczone są do wysokich obciążeń.

Ze względu na materiał obudowy:

  • metalowe - charakteryzują się one wysoką wytrzymałością,
  • plastikowe - są lekkie i odporne na działanie wilgoci.

Jakie są rodzaje ciśnieniomierzy do opon (manometrów)?

Większość producentów oferuje następujące rodzaje narzędzi:

  • analogowe - są niedrogie oraz cechuje je niezawodna konstrukcja. Uważane są jednak za niezbyt dokładne.
  • cyfrowe - zapewniają najdokładniejsze odczyty pomiarowe; sprzedawane w wysokiej cenie; są czułe na wahania temperatury i wymagają sporadycznej wymiany baterii.

Manometry mogą posiadać na swoich obudowach gumową powłokę. Spełnia ona efekt amortyzacji, chroniąc urządzenie przed uszkodzeniem mechanicznym w przypadku jego upadku.

Wskazówki dotyczące korzystania z przystawek pneumatycznych do pompowania opon oraz manometrów

Kolejność kroków korzystania z urządzenia jest określona przez producenta w instrukcji obsługi. Przed rozpoczęciem pracy zaleca się sprawdzenie stanu technicznego narzędzia.

Pamiętaj, że zarówno zbyt niskie, jak i zbyt wysokie ciśnienie powietrza w oponach zawsze stanowi ryzyko wypadku drogowego. Nie zaleca się pomiaru ciśnienia zaraz po zatrzymaniu samochodu, ponieważ odczyty mogą być wtedy niedokładne. Daj czas oponom na schłodzenie i dopiero wtedy zacznij je pompować.

AUTODOC: wygodne zakupy online

U nas zawsze istnieje szansa na kupno przystawek pneumatycznych do pompowania opon z ciśnieniomierzami (manometrami) oraz sprężarek powietrza w dobrej cenie. Przed złożeniem zamówienia skontaktuj się ze specjalistami sklepu AUTODOC. Poinformują Cię oni o wszystkich promocjach dostępnych na nasze produkty z danej kategorii oraz pomogą w znalezieniu najbardziej odpowiedniego dla Ciebie produktu z naszego katalogu.

loader Prosimy, poczekać!...