Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty
wygląd
Producenci
319 Pozycje

Owiewki szyb bocznych są potrzebne podczas obniżania szyb w trakcie jazdy bez poczucia dyskomfortu ze strony wiejącego wiatru przedostającego się do wnętrza kabiny. Są one zamontowane nad ramami drzwiowymi w celu przekierowania strumienia powietrza. Redukują one także ilość wody przedostającej się do wnętrza kabiny przez otwarte okna w trakcie jazdy.

Jakie dostępne są rodzaje owiewek szyb bocznych

W większości przypadków dane elementy sprzedawane są w zestawach po 4 lub 2 sztuki. Podczas produkcji producenci korzystają z różnorodnych materiałów:

  • Metal. Dane konstrukcje służą przez długi czas. Często posiadają one chromowaną powłokę, która prezentuje się doskonale.
  • Plastik, a w szczególności szkło akrylowe. Dane akcesoria są wytrzymałe, elastyczne i lekkie, są wstanie wytrzymać działanie promieniowania ultrafioletowego oraz niskich temperatur. Niektóre modele są ozdobione chromowanymi listwami.

Podczas zamawiania produktu w sklepie internetowym zwróć swoją uwagę na rodzaj mocowania akcesoriów. Mogą one być:

  • Wkładane. Są one zazwyczaj montowane pomiędzy szybą a gumową uszczelką przy pomocy metalowych mocowań. Główną zaletą danych owiewek jest prostota w montażu. Niektóre akcesoria mogą prowadzić do szybkiego zużywania się elementów mechanizmu podnoszącego szyby.
  • Przyczepiane. Są one przymocowywane przy pomocy elementu klejącego. Nie utrudniają one pracy mechanizmowi podnoszącemu szybę. Jeśli mocowanie jest wysokiej jakości, służą one przez długi czas.

Porady dotyczące korzystania z owiewek szyb bocznych.

  1. Po zakupie owiewek przyłóż je do samochodu. Upewnij się, że nie będą one zakrywać lusterek bocznych oraz nie pogorszą widoczności podczas jazdy autem.
  2. Jeśli wybrałeś akcesoria przyczepiane, przygotuj ich miejsca montażowe: wyczyść je i odtłuść. Do odtłuszczenia zaleca się skorzystania do tego celu z chusteczek nasączonych alkoholem.
  3. Przestrzegaj instrukcji producenta. W szczególności weź pod uwagę zalecenia dotyczące temperatury otoczenia, przy której dane elementy są montowane.
  4. Sprawdź owiewki szyb bocznych, czy zostały bezpiecznie zamocowane. W czasie jazdy mogą one zostać wyrwane wskutek poluzowania się ich mocowań. Jest to niebezpieczne zarówno dla Twojego samochodu, jak i innych użytkowników drogi.
  5. Regularnie przecieraj akcesoria wilgotną ściereczką. Zazwyczaj są one w stanie wytrzymać mycie myjką ciśnieniową, jednak tylko wtedy, gdy są zamocowane zgodnie z zaleceniami producenta.
  6. Nie jedź autem przez kilka godzin po montażu akcesoriów na elementy klejące. Dodatkowo nie zaleca się mycia auta w ciągu 72 godzin po montażu owiewek.

AUTODOC: wygodne zakupy przez Internet

Czy chciałbyś szybko i niedrogo kupić owiewki szyb bocznych? Dzięki wygodnej strukturze katalogu AUTODOC będziesz w stanie łatwo znaleźć odpowiednie produkty i wybrać ich optymalny wariant. Wiele modeli dostępnych jest w niskich cenach. Dzięki regularnym promocjom w naszym sklepie internetowym dostępna jest dodatkowa możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Pospiesz się i kup odpowiadające Tobie produkty w korzystnych warunkach!

loader Prosimy, poczekać!...