Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Dywaniki

wygląd
Producenci
6039 Artykułów

Dywaniki: co trzeba wiedzieć

Dywanik samochodowy chroni podłogę samochodu przed brudem i wilgocią, znacząco ułatwiając proces jej czyszczenia. Dodatkowo może okazać się on kluczowym punktem wyglądu wewnętrznego samochodu.

Rodzaje dywaników samochodowych

Ze względu na materiał produkcyjny:

  • Gumowe. Dane klasyczne produkty chronią zarówno przed brudem, jak i wilgocią. Są niedrogie i posiadają wysoką wytrzymałość i żywotność.
  • Poliuretanowe. Te poręczne i lekkie akcesoria wyglądają podobnie do dywaników gumowych. Wyróżniają się one wysoką elastycznością oraz odpornością na działanie mrozów, przez co ich cena jest wyższa.
  • Materiałowe. Są to odporne na zużycie akcesoria wykonane z włókien syntetycznych, które posiadają gumowaną podstawę. Ich główną zaletą jest szeroki zakres dostępnych kolorystycznych; ich wadą jest relatywnie skomplikowany sposób pielęgnacji.
  • Papierowe. Są to produkty jednorazowego użytku, które bardzo szybko pochłaniają wilgoć. Chronią one podłogę przed zabrudzeniem w czasie krótkotrwałych wycieczek samochodowych.

Dywaniki samochodowe dostępne są w wersji uniwersalnej oraz przystosowane do konkretnego modelu auta. Dywaniki uniwersalne pasują do różnorodnych samochodów, jednak mogą nie zakrywać całej powierzchni podłogi. Dywaniki drugiego rodzaju są wykonane dla konkretnego modelu i marki samochodu, precyzyjnie pasują do kształtu wnętrza, zakrywając podłogę bez pozostawiania przerw. Niektóre akcesoria mogą posiadać wciskane nity, klipsy, haczyki, oczka, kolce antypoślizgowe oraz inne części, które przyczyniają się do niezawodnego trzymania się podłogi.

Akcesoria różnią się także między sobą wysokością ścianek bocznych. Zazwyczaj waha się ona od 1 do 4 cm. Podczas wybierania dywaników należy wziąć pod uwagę dany parametr. Wysokie ścianki boczne lepiej chronią podłogę przed wodą oraz brudem, jednak niektóre modele mogą przeszkadzać kierowcy we wciskaniu pedałów.

Porady dotyczące korzystania z dywaników samochodowych

  1. Produkty gumowe i poliuretanowe można z łatwością czyścić ciepłą wodą, a w przypadku ich znacznego zabrudzenia można skorzystać ze specjalnych środków czyszczących.
  2. Dywaniki materiałowe niezwykle wygodnie jest czyścić szczotkami lub odkurzaczami domowymi. Nie zaleca się ich trzepać, gdyż istnieje ryzyko ich uszkodzenia. W przypadku uporczywych plam możesz skorzystać z produktów chemicznych przeznaczonych do tego rodzaju materiału.
  3. Akcesoria powinny być pionowo wywieszane w celu ich wyschnięcia, nie wolno ich zginać, dzięki czemu ścieknie z nich woda. Nie zaleca się ich wyciskania, gdyż ma to negatywny wpływ na podstawę materiału.

AUTODOC: wygodne zakupy przez Internet

W celu wygodnego zakupu dywaników samochodowych musisz jedynie zapisać się do naszego sklepu internetowego. Stworzyliśmy w nim wygodny dla użytkownika katalog, w którym z łatwością można znaleźć wszystkie potrzebne Tobie produkty. W przypadku jakichkolwiek pytań możesz zgłosić się do naszego działu obsługi klienta. Skorzy do pomocy pracownicy udzielą Tobie porady drogą internetową lub telefoniczną, poinformują Ciebie o dostępnych promocjach, a razie potrzeby, pomogą w wyborze produktu. Stań się naszym klientem i korzystać z zalet najwyższej jakości obsługi.

loader Prosimy, poczekać!...