Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty
wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
76 Pozycje

Kanistry to zbiorniki wykonane specjalnie do przechowywania i przewożenia paliwa. Posiadają one wzmacnianie użebrowanie, wyposażone są w wygodną rączkę do przenoszenia oraz szczelny korek zapobiegający wyciekowi paliwa. Dane akcesoria są niezastąpione w momencie, gdy istnieje potrzeba zabrania ze sobą w podróż zapasu paliwa.

Jakie dostępne są rodzaje kanistrów

Ze względu na materiał:

  • Stalowe. Charakteryzują się one wysoką wytrzymałością oraz długą żywotnością, nie wchodzą w reakcję z paliwem. Jednakże w przypadku nieprawidłowego użytkowania mogą one ulec zardzewieniu.
  • Aluminiowe. Podczas wystawienia na działanie wody i powietrza nie są one podatne na korozję. Dodatkowo są one lekkie, jednak nie są zbytnio odporne na uderzenia.
  • Plastikowe. Są one stosunkowo niedrogie, posiadają niewielką wagę, nie wchodzą w reakcję z paliwem oraz wodą, są w stanie wytrzymać gwałtowne zmiany temperatur. Do ich produkcji wykorzystywany jest plastik, który nie gromadzi ładunków elektrostatycznych. Ich wadą jest krótka żywotność.

Ze względu na kształt:

  • Pionowe. Są one bardziej kompaktowe, jednak ich wąska podstawa oraz znaczna wysokość sprawia, że kanistry są dość niestabilne. Z tego powodu powinny być one umocowywane podczas przewożenia.
  • Poziome. Są to stabilne akcesoria o szerokiej podstawie. Dość często nie wymagają one umocowywania, jednak potrzebują więcej przestrzeni niż kanistry pionowe.

W katalogach dostępne są kanistry o różnorodnej pojemności – najczęściej posiadają one pojemność 5, 10 lub 20 litrów. Im większa jest ich pojemność, tym grubsze kanister posiada ścianki. Dodatkowo od pojemności uzależniona jest ilość rączek. Na przykład, kanistry 20-litrowe wyposażone są zazwyczaj w 3 rączki do przenoszenia dla 2 osób.

Porady dotyczące korzystania z kanistrów

  1. Korzystaj z kanistra zgodnie z zaleceniami producenta. Weź pod uwagę, że wiele kanistrów może być stosowana do przewożenia paliwa wyłącznie w określonym przedziale czasowym.
  2. Od czasu do czasu powinieneś sprawdzić stan kanistrów pod kątem pęknięć, przetarć lub innych uszkodzeń.
  3. Upewnij się, że kanister zawierający wysoce łatwopalny płyn jest zawsze mocno zakręcony.
  4. Jeśli masz zamiar przechowywać w nim paliwa przez długi okres czasu, nie wypełniaj go więcej niż w 95%. Nie powinieneś także pozostawiać kanistra w połowie pustego, gdyż proces utleniania wewnątrz kanistra może wpływać na właściwości paliwa.
  5. Kanistry powinny być przechowywane w specjalnie przeznaczonych dla nich miejscach, na przykład, w garażu. Niezwykle ważne jest, aby temperatura w pomieszczeniu nie była zbyt wysoka. Pusty kanister powinien być przechowywany z wpół dokręconą nakrętką, dzięki czemu nie będą się mogły w nim zbierać opary paliwa.

AUTODOC: wygodne zakupy przez Internet

Czy chciałbyś kupić wysokiej jakości akcesoria samochodowe dostępne w przystępnych cenach? Stań się klientem sklepu internetowego AUTODOC. Sprawiamy, że nasze ceny są możliwie najniższe, regularnie umożliwiamy dostęp do promocji, a także oferujemy możliwość darmowej dostawy. Już dziś złóż zamówienie na naszej stronie internetowej, aby kupić w korzystnej cenie kanistry, podnośniki samochodowe, łopaty do śniegu oraz inny użyteczny sprzęt.

loader Prosimy, poczekać!...