Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty
wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
193 Pozycje

Czy kiedykolwiek byłeś w sytuacji, gdy Twoje urządzenie mobilne wyłączyło się w najmniej odpowiednim momencie ze względu na rozładowanie się baterii? W uniknięciu tego pomogą Tobie ładowarki samochodowe do telefonu. Te kompaktowe urządzenia pozwolą Tobie na naładowanie smartfona, tableta lub innego urządzenia prosto z przedziału pasażerskiego.

Zasada działania

Urządzenia wkładane są do gniazda zapalniczki i zasilane są prosto z akumulatora samochodu. Przy ich użyciu możesz naładować swoje urządzenie mobilne zarówno w momencie, gdy samochód jest w ruchu, lub gdy jest zatrzymany. Dane akcesoria składają się z mikroobwodu transformującego napięcie w samochodowym obwodzie elektrycznym (12 V) w poziom odpowiedni do naładowania telefonu.

Jakie dostępne są rodzaje ładowarek samochodowych do telefonu

Urządzenia różnią się między sobą następującymi parametrami:

  • Konstrukcją. W katalogach zaprezentowane są adaptery USB i urządzenia z wbudowanym przewodem. Adaptery USB mogą być wyposażone w wyjmowany przewód lub pozbawione tej funkcji. Niektóre adaptery posiadają 2-3 gniazda i są w stanie naładować jednocześnie kilka urządzeń.
  • Natężenie prądu. Może wynosić ono 1, 2 lub 3.6 A.
  • Rodzajem złącza. Zazwyczaj urządzenia wyposażone są w złącza mikro USB, gdyż pasują one do większości urządzeń mobilnych. W katalogach można znaleźć także urządzenia z złączami USB i mini-USB, modele z kilkoma złączami o różnorodnym rodzaju, a także specjalne akcesoria skonstruowane dla konkretnej marki smartfonów.
  • Materiałem produkcyjnym obudowy. Zazwyczaj ładowarki samochodowe do telefonu wykonane są z wytrzymałych materiałów polimerowych. Do produkcji obudowy niektórych rodzajów urządzeń wykorzystywane są stopy aluminium oraz stal nierdzewna. Dodatkowo niektóre produkty posiadają powłokę wykonaną z tytanu.
  • Zestaw wyposażenia. Niektóre produkty są wyposażone w przewód, uchwyt na telefon lub inne akcesoria.
  • Funkcje dodatkowe. Wielu producentów oferuje urządzenia z wbudowanym woltomierzem, amperomierzem, termometrem. Dostępne są także urządzenia, które są w stanie wytworzyć ostrzegawczy sygnał dźwiękowy w przypadku awaryjnego spadek napięcia w układzie elektrycznym Twojego samochodu.

Porady dotyczące korzystania z ładowarek samochodowych do telefonu

  1. Korzystaj z urządzenia zgodnie z jego przeznaczeniem oraz zaleceniami producenta. Upewnij się, że napięcie ładowania nie przekracza wartości określonej na baterii Twojego urządzenia mobilnego. Jeśli napięcie jest zbyt duże, zarówno akcesorium oraz jego bateria mogą się przegrzać i zepsuć.
  2. Weź pod uwagę, że w przypadku podłączenia dwóch lub większej ilości gadżetów proces ładowania będzie wolniejszy. Dzieje się tak, gdyż obwód elektryczny jest podzielony na kilka urządzeń wyjściowych.
  3. Przechowuj urządzenia w taki sposób, aby zapobiec ingerencji wilgoci. Uniknij ich przegrzewania.

AUTODOC: wygodne zakupy przez Internet

Zarejestruj się w naszym sklepie internetowym, aby bez jakiegokolwiek problemu kupić ładowarki samochodowe do telefonu. Zapewniamy wszystko do zrobienia wygodnych zakupów przez Internet: stronę internetową z przyjaznym dla użytkownika interfejsem, wygodną aplikację mobilną, szczegółowe opisy produktów. Ceny naszych produktów przemawiają za siebie: są one niedrogie. Dodatkowo na wiele akcesoriów samochodowych dostępne są aktywne zniżki.

loader Prosimy, poczekać!...