Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty
wygląd
Producenci
82 Pozycje

Linki holownicze pomogą Tobie w holowaniu samochodu, który utknął w terenie lub jest zepsuty. Dostępne są linki o długości 4-6 metrów, które posiadają na obu swoich końcach elementy mocujące.

Jakie dostępne są rodzaje linek holowniczych

W zależności od materiału:

  • Metalowe. Dostępne są produkty splecione z wielu stalowych przewodów. Charakteryzują się one doskonałą wytrzymałością, jednak podatne są na korozje. Z tego powodu nie są one zawsze elastyczne oraz wygodne w przechowywaniu. Dane akcesoria są odpowiednie wyłącznie do holowania. Zabrania się wykorzystywać je do wyciągania samochodu, który utknął: dane linki mogą przetrzeć się podczas szarpania i uszkodzić samochód.
  • Materiałowe. Zazwyczaj są one wykonane z nylonu, sizalu, abaki. Przez Internet możesz zamówić na przykład płaską lub splecioną linkę. Są one kompaktowe i bezpieczne w przypadku ich przetarcia. Niewygodny podczas korzystania jest fakt, że dany materiał jest higroskopijny: po każdokrotnym użyciu dane akcesoria samochodowe powinny być umyte i wysuszone.
  • Polipropylenowe. Są one wprost doskonałe do wyciągania samochodu z zasp śnieżnych lub błota. Są one elastyczne i mogą wytłumić wstrząsy samochodu. Ich wadą jest szybkie zużywanie się wskutek działania obciążeń mechanicznych.
  • Nylonowe. Posiadają one wysoką wytrzymałość i są w stanie wytrzymać znaczne obciążenia, zachowując jednocześnie swoje parametry robocze. Są one odporne na działanie wilgoci oraz srogi mróz.

Możesz kupić akcesoria, które różnią się między sobą rodzajem elementów mocujących. Zazwyczaj są nimi pętle, haki lub karabińczyki. Dane produkty oferowane w katalogach producentów posiadają różnorodny udźwig. Możesz wybrać akcesorium będące w stanie holować od 150% do 300% masy samochodu.

Porady dotyczące korzystania z linek holowniczych

  1. Sprawdź stan mocowań przed rozpoczęciem holowania. Jeśli są one odkształcone powinieneś skontaktować się z warsztatem samochodowym zajmującym się renowacją części. Podczas zamocowania akcesorium przestrzegaj instrukcji producenta.
  2. Jeśli pozwala na to położenie ucha holowniczego, przymocuj linkę holowniczą ukośnie: od lewego ucha jednego samochodu do prawego ucha drugiego. Dzięki takiemu zamocowaniu ryzyko przetarcia się linki jest zredukowane do minimum.
  3. Zawiąż akcesorium wyposażone w pętle za pomocą specjalnego węzła, na przykład, węzła ratowniczego.
  4. Zarówno produkty metalowe, jak i materiałowe przechowuj w pomieszczeniu pozbawionym wilgoci. Dzięki temu będą one dłużej służyły.

AUTODOC: wygodne zakupy przez Internet

W sklepie internetowym AUTODOC możesz kupić w przystępnej cenielinki holownicze oraz inne akcesoria motoryzacyjne. W momencie, gdy dostępna jest promocja na potrzebne Tobie produkty – będą one jeszcze tańsze. Już dziś złóż zamówienie przez Internet i sprawdź sam, że robienie niedrogich zakupów jest wyjątkowo łatwe.

loader Prosimy, poczekać!...