Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty
wygląd
Producenci
49 Pozycje

Maty na przednią szybę ochronią szybę Twojego samochodu przed kumulowaniem się śniegu oraz jej zamarznięciu w okresie zimy oraz przed promieniami słonecznymi i pyłem podczas lata. W przeciwieństwie do dużych pokrowców na samochody, dane akcesoria posiadają niewielkie rozmiary i mogą być nałożone w ciągu kilku sekund. Są one odpowiednie do codziennego użytku.

Rodzaje mat na przednią szybę

Producenci oferują produkty, które różnią się między sobą wysokością oraz długością. Na przykład, właściciele kompaktowych samochodów zazwyczaj kupują akcesoria o parametrach wynoszących odpowiednio 60 na 130 cm. Dostępne są także akcesoria uniwersalne pasujące do większości samochodów osobowych. Ich wysokość waha się od 70 do 80 cm, podczas gdy ich długość wynosi 150 cm. Dla większych pojazdów takich jak minivany możesz przez Internet zamówić akcesoria posiadające większe rozmiary. Zazwyczaj ich wysokość przekracza 100 cm, a ich długość sięga 165 cm.

Do produkcji mat na przednią szybę stosowane są materiały wodoodporne, odporne na wahania temperatur. Zazwyczaj dane materiały to:

 • Polipropylen,
 • Dakron,
 • Poli(tereftalan etylenu),
 • Bawełna w połączeniu z folią aluminiową.

Do prawidłowego zamocowania maty do przedniej szyby Twojego samochodu akcesoria mogą być wyposażone w następujące mocowania:

 • Magnesy;
 • Taśmy elastyczne, które są mocowane do lusterek bocznych;
 • Pasy z mocowaniami, które są przymocowywane do felg;
 • Rzepy;
 • Przyssawki;
 • Wydłużone krawędzie materiałowe, które są zatrzaskiwane w drzwiach, itp.

Niektóre akcesoria posiadają dodatkowe mocowania. Na przykład, długie krawędzie materiałowe posiadają sznurowadła, którymi mogą być przywiązane do wnętrza samochodu. Pomoże to zachować matę na miejscu nawet podczas najsilniejszych wiatrów.

Katalogi zawierają produkty, które chronią przednią szybę samochodu także przez słońcem. Dane modele mogą być wyposażone w specjalne kieszenie na lusterko cofania.

W jaki sposób korzystać z mat na przednią szybę

 1. Mata powinna być położona pod ramieniem wycieraczki oraz przymocowana standardowymi mocowaniami, zgodnie z zaleceniami producenta.
 2. To, jak należy dbać o dane akcesoria zależy od ich materiału produkcyjnego. Niektóre akcesoria można przetrzeć wilgotną gąbką oraz detergentem. Wiele akcesoriów może być prana w pralce w niskiej temperaturze: na przykład, PT może być prana w temperaturze +30 °C.
 3. Akcesoria powinny być przechowywane w suchym i czystym miejscu. Jeśli mata posiada pokrowiec – zawsze z niego korzystaj. Tym samym nie tylko przedłużysz jej żywotność, ale i także zaoszczędzisz sporo miejsca.

AUTODOC: wygodne zakupy przez Internet

Stań się klientem sklepu internetowego AUTODOC i ciesz się z bezproblemowych zakupów – kupuj maty na przednią szybę w wygodny sposób! Dzięki przyjaznej dla użytkownika stronie internetowej z łatwością znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Stworzyliśmy także poręczną aplikację mobilną. Korzystając z niej będziesz w stanie nie tylko wyszukać charakterystykę produktów, ale i także dowiedzieć się na temat ich cen oraz nadchodzących promocjach, a także będziesz w stanie wszędzie i w każdym momencie złożyć zamówienie. Już teraz zarejestruj się na AUTODOC i kupuj wysokiej jakości akcesoria samochodowe – z nami jest to wygodne i korzystne cenowo.

loader Prosimy, poczekać!...