Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty
wygląd
Producenci
11 Pozycje

Wysoki poziom wilgotności wewnątrz samochodu negatywnie wpływa na warunki techniczne, przyczyniając się do pojawiania śladów korozji. Wskutek nadmiernej wilgotności szyby mogą ulec zaparowaniu, ograniczając widoczność kierowcy. Dodatkowo dany proces stwarza korzystne warunki rozwoju bakterii chorobotwórczych, a w rezultacie powodując nieprzyjemny zapach wewnątrz auta. Specjalne pochłaniacze wilgoci do samochodu mogą rozwiązać ten problem. Są to akcesoria łatwe w użytku, które zajmują niewielką ilość miejsca.

Rodzaje pochłaniaczy wilgoci do samochodu

W katalogach producentów możesz znaleźć:

  •  Materiałowe woreczki wypełnione żelem krzemionkowym lub bambusowym węglem drzewnym. Produkty z żelem krzemionkowym są w stanie wchłonąć 3 razy więcej wilgoci w stosunku do swojej wagi. Bardzo szybo one schną. Główną zaletą produktów z węglem drzewnym jest fakt, że oddają one część wilgoci w przypadku zbyt niskiego poziomu wilgotności powietrza. Zazwyczaj akcesoria z wkładem chłonny znajdują się na desce rozdzielczej lub pod siedzeniami.
  •  Akcesoria zasilane z zapalniczki samochodowej. Są to produkty kompaktowe, które są odpowiednie do stosowania w samochodach każdej marki, mogą pracować nawet w momencie, gdy samochód posiada zgaszony silnik. Niektóre akcesoria wyposażone są w czasownik, którym można ustawić godzinę, kiedy powinien się wyłączyć.

Porady dotyczące korzystania z pochłaniaczy wilgoci do samochodu

  1. Większość materiałowych pochłaniaczy wilgoci do samochodu jest wielokrotnego użytku. Po ich wysuszeniu przywracane są ich właściwości. Dany proces powinien być dokonywany zgodnie ze ścisłymi zaleceniami producenta: niektóre produkty mogą schnąć wyłącznie na słońcu, inne – w mikrofalówce, a jeszcze inne – na grzejniku.
  2.  Zaleca się umieszczanie w samochodzie 2-3 produktów jednocześnie, aby uzyskiwać lepsze rezultaty.
  3.  Akcesoria zasilane z sieci elektrycznej samochodu powinny być regularnie demontowane w celu oczyszczenia ich elementów z pyłu i pleśni. Tym samym ich żywotność zostanie przedłużona.
  4. Wiele produktów wyposażona jest we wskaźniki zmieniające kolor po zaabsorbowaniu maksymalnej ilości wilgoci. Oznacza to, że powinny być w danym momencie wysuszone. Niektóre akcesoria mogą wytwarzać dźwięk, gdy będą już pełne.

AUTODOC: wygodne zakupy przez Internet

W naszym sklepie internetowym możesz kupić niedrogo i szybko pochłaniacze wilgoci do samochodu. Posiadamy przyjazny dla użytkownika interfejs strony internetowej, w którym w ciągu kilku minut znajdziesz wszystko, co potrzebujesz. Dodatkowo znajdziesz u nas niskie ceny, regularne promocje, a także możliwość uzyskania darmowej dostawy. Dokonuj korzystnych zakupów – już teraz złóż zamówienie przez Internet na AUTODOC.

loader Prosimy, poczekać!...