Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty
wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
83 Pozycje

Dziecięce foteliki podwyższające to popularny rodzaj akcesoriów do bezpiecznego przewożenia dzieci. Nie posiadają one oparcia, są montowane na foteliku dziecięcym lub siedzeniu samochodu. Ich zadaniem jest zapewnienie wyższej pozycji siedzącej, aby możliwe było przypięcie dziecka pasem bezpieczeństwa. Dziecięce foteliki podwyższające posiadają dość niewielkie rozmiary i charakteryzują się prostotą w montażu. Waga, wzrost i wiek dziecka, które powinny używać fotelików podwyższających zamiast fotelików dziecięcych jest określana w przepisy drogowe każdego kraju.

Jakie dostępne są rodzaje dziecięcych fotelików podwyższających

Ze względu na materiał podstawy:

  • Produkty wykonane z materiałów piankowych posiadają niską cenę i niewielką wagę, jednak nie charakteryzują się wysoką wytrzymałością.
  • Urządzenia z plastikową ramą są bardziej wytrzymałe i bezpieczne. Jednocześnie są one lekkie i nie wymagają problematycznej pielęgnacji.
  • Dziecięce foteliki podwyższające z metalową ramą są dość ciężkie, jednak są uważane za najbardziej niezawodne i wytrzymałe.

Produkty w katalogach różnią się także rozmiarami. Wybierz takie, które odpowiadają rozmiarowi dziecka i parametrom przedziału pasażerskiego Twojego samochodu. Na przykład, wąskie akcesorium jest doskonałe do samochodu o niewielkiej szerokości, jednak powinieneś sprawdzić, czy nie będzie zbyt wąskie dla pasażera.

Dodatkowo akcesoria różnią się między sobą wysokością podłokietników. Im są one wyższe, tym wyższa jest pozycja pasa bezpieczeństwa na ciele pasażera.

Porady dotyczące korzystania z dziecięcych fotelików podwyższających

  1. Przeczytaj instrukcje dotyczące montażu fotelika podwyższającego i je przestrzegaj.
  2. Zamontuj urządzenia na tylnym siedzeniu pojazdu. Ich montaż na przednim fotelu jest zakazany.
  3. Myj akcesorium zgodnie z zaleceniami producenta. Zdejmowane pokrowce mogą być zazwyczaj myte ręcznie lub w pralce na delikatnym programie. Części metalowe i plastikowe mogą być od czasu do czasu przemywane wilgotną gąbką.

AUTODOC: wygodne zakupy przez Internet

W sklepie internetowym AUTODOC możesz kupić dziecięce foteliki podwyższające oraz inne akcesoria samochodowe na każdą okazję. Zadaj pytanie specjalistom naszego działu obsługi klienta – pomogą oni Tobie w wyborze potrzebnych produktów oraz poinformują, które z nich są dostępne po aktywnych zniżkach. Zrób zakupy w sklepie internetowym AUTODOC lub przy pomocy aplikacji mobilnej – jest to łatwe i niedrogie!

loader Prosimy, poczekać!...