Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Pokrowce na kierownice

wygląd
Producenci
191 Artykułów

Nakładki na kierownice: co trzeba wiedzieć

Pokrowce na kierownice samochodowe umożliwiają odnowienie kabiny samochodowej, dodanie jej stylu, a także wygodniejsze prowadzenie auta. Dane akcesoria mogą w ukryciu zarysowań oraz innych defektów kierownicy, chroniąc także dany element wnętrza przed przyszłymi zarysowaniami.

Rodzaje pokrowców na kierownice samochodowe

Akcesoria różnią się metodą montażu. Niektóre z nich są nakładane na kierownicę, a inne są sznurowane. Pierwsze wymienione pokrowce są bardzo łatwo nakładane na kierownicę, a w razie potrzeby bardzo szybko można je zdjąć. Drugiego rodzaju pokrowce są sprzedawane w opakowaniu wraz z igłą i sznurkiem. Sznurek z igłą jest przekładany przez specjalne otwory, a następnie pokrowiec jest równomiernie rozciągnięty. Zapewnia to niezawodne zamocowanie, jednak nieco czasochłonne.

Katalogi producentów zawierają akcesoria o różnorodnym kształcie:

 • gładkie;
 • z podkładkami w okolicach, gdzie kierowca kładzie swoje ręce.

Podczas zamawiania przez Internet weź pod uwagę rozmiary akcesoriów. Wielu producentów oferuje następujące grupy produktów, które różnią się od siebie średnicą:

 • S (35–37 cm);
 • M (37–38 cm);
 • L (39–40 cm);
 • XL (ponad 40 cm).

Do produkcji pokrowców wykorzystywane są następujące materiały:

 • Skóra naturalna. Jest ona wysoce odporna na zużycie oraz jest odzwierciedleniem statusu materialnego kierowcy.
 • Skóra PU. Jest ona połączeniem skóry naturalnej oraz poliuretanowej. Posiada ona relatywnie niską cenę i wygląda doskonale.
 • Plusz. Jest on odpowiedni do terenów o niskich temperaturach, gdyż zapewnia on rękom ciepło.
 • Polichlorek winylu. Jest on odporny na wysoką temperaturę oraz nadmierną wilgotność. Produkt wykonany z danego materiału jest łatwy w pielęgnacji oraz jest niedrogi.
 • Mikrofibra. Jest ona odpowiednia dla ludzi cierpiących na alergię. Dany materiał nie blaknie nawet po długim okresie użytkowania.

Porady dotyczące korzystania z pokrowców na kierownice samochodowe

 1. Akcesoria powinny być montowane i pielęgnowane zgodnie z instrukcją producenta.
 2. Zaleca się nałożenie pokrowca w temperaturze pokojowej. W okresie zimowym najlepszym pomysłem jest włączenie ogrzewania. W razie potrzeby pokrowiec może zostać podgrzany przy pomocy opalarki: sprawi to, że będzie on bardziej elastyczny.
 3. Zaleca się montowanie akcesorium rozpoczynając od górnej części kierownicy.
 4. Pokrowiec na kierownicę samochodową nie powinien utrudniać dostępny do przycisków sterujących.
 5. Po nałożeniu pokrowca musisz upewnić się, czy zmiana grubości i struktury kierownicy nie spowoduje zmniejszenie komfortu w prowadzeniu samochodu.

AUTODOC: wygodne zakupy przez Internet

W sklepie internetowymAUTODOC możesz kupić pokrowce na kierownice samochodowe oraz inne wysokiej jakości produkty pochodzące od znanych marek. Regularnie zapewniamy dostęp do promocji, w czasie których akcesoria samochodowe stają się jeszcze bardziej przystępne cenowo. Już dziś zrób korzystne zakupy!

loader Prosimy, poczekać!...