Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty
wygląd
Producenci
54 Pozycje

Opony samochodowe są wymienia dwa razy do roku: przed rozpoczęciem sezonu zimowego oraz letniego. Pokrowce na koła są stosowane do wygodnego przewożenia i przechowywania opon. Chronią one dane części przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych oraz ingerencją brudu lub wilgoci. Poza tym akcesoria sprawiają, że podczas przewożenia zdemontowanych części przedział pasażerski i bagażowy jest czysty. Akcesoria są odpowiednie zarówno do przewożenia opon, jak i kół. Zazwyczaj są one wyposażone w rączki.

Rodzaje pokrowców na koła

Akcesoria różnią się od siebie celem zastosowania. W katalogach producentów zaprezentowane są w szczególności następujące akcesoria do przechowywania kół:

  • Do części zdemontowanych w celu ich wymiany. Zazwyczaj są one wykonane z materiału i posiadają otwory wentylacyjne.
  • Na koło zapasowe. Zazwyczaj są one wykonane z plastiku lub sztucznej skóry i są montowane do pokrywy bagażnika crossovera lub off-roadera.

Zamawiając przez Internet weź pod uwagę, że pokrowce różnią się od siebie rozmiarem: w szczególności szerokością i średnicą. Średnica odpowiada temu samemu parametrowi koła; występuje ona w następującej formie: R13–14, R15–16, R17–18. Dostępne są także akcesoria na pełne zestawy kół. Są one dość tanie, jednak stały kontakt kół do wewnętrznej części pokrowców może skutkować ścieraniem się ich felg.

Ze względu na rodzaj konstrukcji akcesoria mogą być:

  • Zamknięte. W pełni zakrywają one opony i felgi przed szkodliwym działaniem środowiska. Są one często wyposażone w zamek błyskawiczny.
  • Otwarte. Zakrywają one wyłącznie opony samochodowe. Zazwyczaj są one zamocowywane przy pomocy pasów zabezpieczających.

Producenci korzystają z różnorodnych materiałów produkcyjnych. Często jest to nylon, poliester, sztuczna skóra. Akcesoria wykonane z materiału posiadają doskonałe właściwości wodoodporne, są kompaktowo składane i sprzedawane w dość niskiej cenie. Akcesoria skórzane są bardziej wytrzymałe i wyglądają atrakcyjnie.

Porady dotyczące korzystania z pokrowców na koła

  1. Korzystaj z akcesoriów wyłącznie o odpowiednim rozmiarze.
  2. Czyść akcesoria zgodnie z zaleceniami producenta. Na przykład, w większości przypadków czyszczenie na sucho jest zabronione. Do akcesoriów skórzanych wystarczy przetrzeć je wilgotną gąbką; do materiałowych – uprać je w pralce na delikatnym programie. Do prania akcesoriów nie wolno korzystać z detergentów do zawierających wybielacz, a także nie można ich prasować.
  3. Weź pod uwagę, że akcesoria wykonane ze sztucznej skóry nie są w stanie wytrzymać temperatur poniżej zera.

AUTODOC: wygodne zakupy przez Internet

W naszym sklepie internetowym możesz niedrogo kupić pokrowce na koła oraz inne niezbędne produkty. Często zapewniamy dostęp do promocji, które umożliwiają zaoszczędzenie pieniędzy. Dowiedz się więcej na ich temat od specjalistów naszego działu obsługi klienta oraz już teraz dokonaj korzystnych zakupów.

loader Prosimy, poczekać!...