Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty
wygląd
Producenci
32 Pozycje

Bezpieczeństwo na drodze podczas jazdy zależy od przejrzystości szyby czołowej. Znajdujące się na jej powierzchni plamy wytwarzają zniekształcenia i odblaski, które pogarszają widoczność. W celu uniknięcia tego skorzystaj z szczotek do mycia szyb samochodowych. Produkty posiadają przystępną cenę i są łatwe w użytku. Dzięki nim pojazd będzie zawsze cieszył się schludnym wyglądem.

Jakie dostępne są rodzaje szczotek do mycia szyb samochodowych

Katalogi producentów obejmują produkty różniące się między sobą materiałem elementu roboczego. Akcesoria mogą być:

 • Piankowe. Dzięki porom posiadają one doskonałą wchłanialność wody. Często są one pokryte siateczką, która dodaje im dodatkowej wytrzymałości.
 • Wykonane z mikrofibry. Usuwają one nawet ślady po oleju. Zazwyczaj są one odpowiednie nie tylko do mycia, ale i także do polerowania elementów szklanych. Dość często są one w kształcie gąbek lub rękawic. Dane akcesoria dostępne są w dwóch rodzajach:
  • Gładkie;
  • Z włosiem.

Jeśli zdecydujesz się na zakup narzędzi czyszczących do szyb samochodowych zwróć uwagę na ustawienie ich rączki. Może ona być:

 • Stała. Są to wysoce wytrzymałe akcesoria, które są niedrogie. Nie są one dość skuteczne do mycia tylnej szyby, zwłaszcza w wysokich pojazdach.
 • Teleskopowa. Korzystając z takich akcesoriów samochodowych można dosięgnąć nawet do trudnodostępnych miejsc. Ich budowa nie jest niezawodna.

Przez Internet możesz także kupić akcesoria wyposażone w gumową wycieraczkę do szyb. Posiada ona powierzchnię wykonaną z gumy lub silikonu, która skutecznie usuwa wodę, nie pozostawiając plam.

Porady dotyczące korzystania z szczotek do mycia szyb samochodowych

 1. Oceń stopień zabrudzenia szyb. Jeśli jest on nieznaczny, nie korzystaj ze środków chemicznych.
 2. Przyciemniane szyby powinny być myte sztywnym akcesorium samochodowym.
 3. Od czasu do czasu myj akcesorium pod bieżącą wodą, usuwając dzięki temu piasek oraz inne cząstki ścierne. Mogą one uszkodzić powierzchnię.
 4. Dla akcesoriów wykonanych z mikrofibry zabronione jest mycie w pralce, jak i również korzystanie z wybielacza lub środków zmiękczających. Dane akcesoria nie powinny być także suszone w okolicach grzejników.

AutoDoc: wygodne zakupy przez Internet

W naszym sklepie internetowym zaprezentowany jest szeroki zakres akcesoriów samochodowych. Nie będziesz już musiał spędzać dużej ilości czasu i wysiłku na wyszukiwaniu na różnych stronach internetowych potrzebnych Tobie produktów. W celu jeszcze lepszych zakupów AUTODOC umożliwia dostęp do regularnych promocji, które umożliwiają zaoszczędzenie pieniędzy. Już teraz złóż zamówienie w najkorzystniejszych warunkach!

loader Prosimy, poczekać!...