Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty
wygląd
Producenci
43 Pozycje

Zestawy naprawcze do opon zawierają wszystko, co jest Tobie potrzebne do szybkiej naprawy na drodze tych elementów bez konieczności przymusowego postoju. Dane akcesoria są wykorzystywane do szybkiej likwidacji pęknięć, dzięki czemu możliwy jest dojazd do stacji serwisowej. Dane akcesoria są łatwe w użytku oraz zajmują w kabinie samochodu lub bagażniku minimalną ilość miejsca.

Jakie dostępne są rodzaje zestawów naprawczych do opon

W katalogach producentów oferowane są zestawy do pracy z różnorodnymi rodzajami opon:

  • Do opon dętkowych. Zazwyczaj zawierają one okrągłe lub wielowarstwowe łatki o różnorodnym rozmiarze oraz klej utwardzający na zimno. Przy pomocy danych zestawów możliwe jest w ciągu kilku minut przywrócenie szczelności dętki.
  • Do opon bezdętkowych. Zazwyczaj zawierają one paskami zatykającymi, narzędzie do wsuwania korka, rozwiertak oraz klej utwardzający na zimno. Jako elementy dodatkowe oferowany jest także nóż, skrobak do przygotowania powierzchni, środek odtłuszczający oraz opakowanie do przechowywania zestawu naprawczego.

Zestawy naprawcze do opon bezdętkowych podzielone są na trzy główne rodzaje:

  • Z nylonowymi włóknami korka pokrytymi kauczukiem butylowym. Dane zestawy naprawcze do opon charakteryzują się niską ceną, jednak pomagają wyłącznie w krótkoterminowej naprawie uszkodzenia.
  • Z gumowymi paskami na taśmę klejącą. Są to niezawodne akcesoria samochodowe zapewniające szczelne uszczelnienie. Niektóre z nich mogą być wzmacniane wzmocnionymi włóknami. Wśród gumowych zestawów naprawczych dostępne są specjalne modele w kształcie kotwicy umożliwiające uszczelnienie bieżnika.
  • Z nylonowym sznurkiem pokrytym mieszanką podkładową. Są to wytrzymałe akcesoria, które kosztują drożej niż akcesoria gumowe, jednak są skuteczniejsze.

Zasada działania

Zestawy z łatkami przywracają szczelność przebitej opony, gdyż ściśle pasują do jej powierzchni. Produkty z paskami zatykającymi działają na podobnej zasadzie jak korek do butelki. Pasek zatykający jest smarowany klejem oraz wsadzany przy pomocy specjalnego narzędzia do pęknięcia, które zostało wcześniej poszerzone przy pomocy rozwiertaka. Element jest pozostawiany w otworze, który w pełni zakrywa.

Porady dotyczące korzystania z zestawów naprawczych do opon

  1. Przed rozpoczęciem naprawy wyczyść uszkodzone miejsce z zabrudzenia oraz odtłuść je przy pomocy specjalnego środka. Powinieneś usunąć ciała obce, jeśli nadal się znajdują w danym otworze. Możesz użyć do tego celu szczypiec.
  2. Przed rozpoczęciem naprawy powinieneś upewnić się, że ciśnienie w oponie nie przekracza 0.5 atmosfery.
  3. Większość zestawów zawierający paski zatykające służy likwidacji otworów o średnicy nie większej niż 5 mm. Większe pęknięcia należy usuwać przy pomocy łatek. W tym celu powinieneś całkowicie zakryć nimi uszkodzone miejsce, których krawędzie łatki nie są bliżej niż 15 mm od krawędzi otworu.
  4. Dane akcesoria powinny być wykorzystywane wyłącznie do naprawy uszkodzonego bieżnika opon. Uszkodzenia bocznych części opony likwidowane są wyłącznie w stacjach wulkanizacyjnych.

AUTODOC: wygodne zakupy przez Internet

Stań się klientem AUTODOC, aby niedrogo i szybko kupić zestawy naprawcze do opon. Do Twojej dyspozycji dostępna jest nasza strona z przyjaznym dla użytkownika interfejsem oraz wygodna aplikacja mobilna umożliwia łatwy i szybki zakup przez Internet. Sprawiamy, że nasze ceny są możliwie najniższe i często zapewniamy dostęp do różnorodnych promocji. Już teraz złóż zamówienie w naszym sklepie internetowym i doświadcz zalet wygodnego robienia zakupów.

loader Prosimy, poczekać!...