Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Farba do zacisków hamulcowych

wygląd
Producenci
47 Artykułów

Farba do zacisków hamulcowych: co trzeba wiedzieć

Lakier do zacisków hamulcowych pełni nie tylko funkcję ozdobną. Tworzy on na częściach powłokę ochronną, chroni je przed brudem i wilgocią, poprawia wymianę ciepła i ułatwia czyszczenie. Ogólnie rzecz biorąc, wydłuża to żywotność części samochodowych.

Jakie są rodzaje lakierów do zacisków hamulcowych

Ze względu na konsystencję:

 • W płynie. Charakteryzują się prostym nakładaniem. Tworzą trwałą powłokę, która zachowuje swoje właściwości robocze na przestrzeni kilku lat.
 • Proszkowe. Mogą być używane jedynie na stacjach obsługi. Nakładanie związku barwiącego wymaga profesjonalnego sprzętu. Poza tym powłoka upłynnia się i polimeryzuje w specjalnej komorze. Gdy farba wyschnie, powłoka staje się bardzo trwała i odporna na agresywne środowisko

Ze względu na sposób wykończenia:

 • Błyszczące. Tworzą powłoką odporną na zużycie. Części malowane tego typu farbą są łatwe do umycia, ponieważ powłoka ma gładką strukturę i nie osadza się na niej na brud.
 • Matowe. Dobre do ukrywania wszelkich nierówności. Tworzą porowatą powłokę, która jest trochę trudniejsza do czyszczenia

Ze względu na formę produkcji:

 • Jednoskładnikowe. Produkty gotowe do użycia.
 • Dwuskładnikowe. Składają się z aktywnego składnika i aktywatora, które są mieszane razem tuż przed użyciem

Jak stosować farby do zacisków hamulcowych

 1. Zanim rozpoczniesz pracę, konieczne jest upewnienie się, że ilość zakupionego przez Ciebie środka jest wystarczająca do pomalowania pożądanej powierzchni. Aerozole zawierają zazwyczaj mniej farby niż puszki.
 2. Farba do zacisków hamulcowych powinna być nakładana na uprzednio wyczyszczonej i odtłuszczonej powierzchni. Stosowane są w tym celu druciane szczotki i specjalne środki czyszczące.
 3. Wygodniej będzie przeprowadzić pracę na uprzednio zdemontowanej części. Jednak nie ma potrzeby demontowania zacisków. W tego typu przypadkach części, które nie mają być malowane muszą zostać zakryte taśmą maskującą. Bardzo ważne jest zapobieganie przedostawaniu się farby na powierzchnię roboczą tarcz hamulcowych. Może to spowodować gorszą skuteczność hamowania.
 4. Malowanie musi być wykonywane w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Ważne jest noszenie środków ochrony osobistej podczas pracy z pistoletem natryskowym.
 5. Większość związków musi być nakładana kilkoma warstwami. Producent tego samochodowego środka chemicznego podaje czas schnięcia każdej warstwy i całkowity czas schnięcia w instrukcji. Z reguły schnięcie lakieru w płynie zajmuje 2-3 godziny. Jednakże lepiej jest nie korzystać z samochodu przez jeden dzień po malowaniu

AUTODOC: wygodne zakupy online

W naszym sklepie internetowym możesz kupić nie tylko lakiery do zacisków hamulcowych, ale również specjalny zestaw, który zawiera zmywacz, podkład, utwardzacz, pędzle, rękawice itp. Tego typu zestawy przeznaczone są do pomalowania czterech zacisków. Są naprawdę opłacalne: oszczędzasz na kosztach dostawy i otrzymujesz wszystko, czego Ci potrzeba do wykonania pracy. Dzięki wygodnej wyszukiwarce i dobrze opracowanemu katalogowi będziesz w stanie już wkrótce zapoznać się z asortymentem produktów i wybrać najbardziej odpowiedni produkt dla swojego pojazdu.

loader Prosimy, poczekać!...