Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Pasta do polerowania zaworów

wygląd
Producenci
6 Artykułów

Pasta do polerowania zaworów: co trzeba wiedzieć

Pasty do zaworów zapewniają najściślejsze dopasowanie powierzchni roboczych – dysków i gniazd zaworów. Skuteczność i stabilność silnika zależy od tego, jak dobrze to złącze jest uszczelnione. Produkt ten jest stosowany do odnawiania i czyszczenia zużytych części, a także przy montażu nowych.

Jakie są rodzaje past do docierania zaworów

Ze względu na rodzaj wypełniacza:

  • Nieścierne. Stosowane są do wykańczania. Dbają o to, że obrabiana część jest tak czysta, jak to tylko możliwe. Tworzą warstwę na ich powierzchni, która poprawia wymianę ciepła.
  • Ścierne. Zawierają cząstki stałe o różnych rozmiarach i pozwalają na eliminowanie nierówności i innych uszkodzeń

Ze względu na rozmiar wypełniacza:

  • Gruboziarniste. Stosowane są do eliminowania znacznych uszkodzeń, usuwają chropowatości.
  • Średnioziarniste. Usuwają najcieńszą warstwę metalu. Stosowane również do obróbki zgrubnej.
  • Drobnoziarniste. Przeznaczone do końcowego polerowania. Sprawiają, że powierzchnia staje się gładka, nadają jej trwały kolor i lustrzany blask.
  • Dwuskładnikowe. Tego typu pasty zawierają cząsteczki różnych rozmiarów. Z początku do działania wkraczają duże cząsteczki, a następnie mniejsze

Niektórzy producenci wytwarzają zestawy past do zaworów, które zawierają produkty do zarówno obróbki zgrubnej, jak i końcowej. Mogą być pakowane w oddzielne tuby, a także w jeden pojemnik z przedziałami.

Jak stosować pasty zaworowe

  1. Zapoznaj się z instrukcją na opakowaniu produktu i stosuj się ściśle do zaleceń producenta. Niektóre środki trzeba nakładać grubą warstwą, a inne stosowane są punktowo.
  2. Upewnij się, że kupiony przez Ciebie produkt jest gotowy do użycia.
  3. Zapobiegaj przedostawaniu się środka do portów wlotowych i wylotowych silnika.
  4. Kiedy praca zostanie zakończona, należy odstawić resztę pasty i oczyścić pozostałości środków ściernych z obrabianych części np. środkiem do czyszczenia hamulców

AUTODOC: wygodne zakupy online

Produkt powinno się wybierać z uwzględnieniem tego, jak bardzo uszkodzone są powierzchnie, które będą czyszczone. Jeśli jest dużo sadzy lub część jest nierówna, staraj się wybierać środki gruboziarniste. Lepiej jest kupić pastę do zaworów z ziarnami o średnim rozmiarze w celu wyeliminowania stosunkowo małych uszkodzeń. Specjaliści ze sklepu internetowego AUTODOC pomogą Ci wybrać najbardziej odpowiedni produkt. Skontaktuj się z nimi poprzez czat online, a bardzo szybko uzyskasz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

loader Prosimy, poczekać!...