Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Środek czyszczący do klimatyzacji samochodowej

wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
61 Artykułów

Środek czyszczący do klimatyzacji samochodowej: co trzeba wiedzieć

Środki do czyszczenia klimatyzacji samochodu usuwają brud z przewodów powietrza i skraplacza, zapewniając dopływ świeżego powietrza do przedziału pasażerskiego. Dezynfekują one również czyszczone części, zabijając bakterie i eliminując przykre zapachy.

Rodzaje środków do czyszczenia klimatyzacji samochodowej

  • Aerozole. Są one wtryskiwane do przewodu spustu, deflektora lub bezpośrednio do skraplacza. Aerozole charakteryzują się idealnymi właściwościami dezynfekującymi. Po wyschnięciu tworzą na czyszczonej powierzchni powłokę antybakteryjną, która zapobiega rozmnażaniu się mikroorganizmów.
  • Pianotwórcze. Tego typu produkty przedostają się głęboko do wnętrza przewodów powietrza i usuwają zanieczyszczenia skuteczniej niż w przypadku sprayów. Cechuje je szybkie działanie.
  • Bomby dymne. Są mniej powszechne, ponieważ weszły na rynek niedawno. Bomby dymne zapewniają działanie dezynfekujące

Produkty te sprzedawane są zarówno oddzielnie, jak i w zestawach, które to zazwyczaj zawierają wąż przedłużający i specjalne dysze do spryskiwania.

Wskazówki dotyczące stosowania środków czyszczących do klimatyzacji samochodowej

  1. Zanim rozpoczniesz czyszczenie, ostrożnie przeczytaj instrukcję obsługi produktu i sprawdź kolejność czynności. Niektóre produkty należy rozpylać przy pracującym silniku, inne gdy jest on wyłączony
  2. Butelkę należy dobrze wstrząsnąć przed rozpyleniem produktu. Podczas używania bomb dymnych nie należy pozostawać w samochodzie
  3. Przy nakładaniu produktu powinno się wyłączyć silnik, jeżeli był on włączony i pozwolić, aby środek wsiąknął
  4. Po zakończeniu pracy należy uruchomić silnik i pozwolić, aby działał przez 10 minut na biegu jałowym. Klimatyzacja musi popracować w trybie recyrkulacji na najwyższych obrotach
  5. Przy nakładaniu produktu należy zamknąć drzwi i szyby samochodu. Po zakończeniu pracy należy je otworzyć. Przyspieszy to proces suszenia kabiny i wyeliminuje ryzyko zatrucia toksynami.

AUTODOC: wygodne zakupy online

W katalogu naszego sklepu internetowego można znaleźć szeroki wybór wysokiej jakości środków chemii motoryzacyjnej. Na AUTODOC możesz kupić środki do czyszczenia klimatyzacji samochodowej, jak również środki do czyszczenia silnika, hamulców oraz innych ważnych urządzeń w samochodzie. Zapewniamy zniżki na wiele naszych produktów. Zostań naszym klientem już dziś i upewnij, że wysokiej jakości konserwacja samochodu może być tania.

loader Prosimy, poczekać!...