Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Taśma elektryczna w płynie

wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
26 Artykułów

Taśma elektryczna w płynie: co trzeba wiedzieć

Taśmy izolacyjne w płynie (spray) wymagane są do ochrony różnego rodzaju sprzętu: terminali, adapterów, aparatów zapłonowych, cewek zapłonowych i alternatorów przed negatywnym wpływem środowiska. Zapobiegają upływowi prądu i przebiciom izolacji. Są idealne do pracy w trudnodostępnych miejscach.

Jakie są rodzaje taśm izolacyjnych w płynie

Taśmy izolacyjne w płynie różnią się składem. Mogą być oparte na:

  • Olejach mineralnych. Tego typu produkty charakteryzują się przystępną ceną. Mają dużą rezystancję.
  • Substancje syntetyczne. Głównymi zaletami produktów z tej kategorii są odporność na drgania, zmiany temperatur, duże obciążenia, a w wyniku tego trwałość powłoki.
  • Oleje roślinne. Produkty te wyróżniają się doskonałym przyleganiem

Ze względu na zasadę działania dostępne są następujące rodzaje sprayów:

  • Ochronne. Tworzą ochronną warstwę na powierzchni styków. Stosowane są jako alternatywa dla taśm izolacyjnych i rurek termokurczliwych.
  • Wypierające wodę. Pomagają odnowić sprzęt uszkodzony przez wilgoć bez konieczności jego demontażu. Zapewniają całkowite wyparcie wilgotności. Poprawiają przewodnictwo elektryczne. Czyszczą tlenki ze styków. Podobnie jak w przypadku ochronnych spraye te tworzą trwałą powłokę na zabezpieczanej powierzchni. Zapewniają niezawodną izolację przynajmniej na rok czasu

Jak stosować taśmy izolacyjne w płynie

  1. Zanim zaczniesz pracę ze stykami, musisz odłączyć zasilanie. Stosuj się do zasad bezpieczeństwa podczas pracy z urządzeniami elektrycznymi.
  2. Mocno wstrząśnij butelką ze sprayem, aby dokładnie wymieszać jego zawartość. Z reguły konieczne jest stosowanie sprayu z taśmami izolacyjnych w płynie z odległości 10-15 cm.
  3. Sprawdź instrukcję, aby dowiedzieć się, ile warstw należy nałożyć w celu uzyskania najlepszego efektu. Przed nałożeniem kolejnych warstw musisz odczekać przez około 10-20 minut. Całkowity czas schnięcia podany jest przez firmę produkcyjną i może wahać się od kilku minut do kilku godzin.
  4. Gdy taśma izolacyjna w płynie całkowicie wyschnie, sprawdź integralność obwodu elektrycznego za pomocą multimetru

AUTODOC: wygodne zakupy online

Szukasz miejsca, gdzie można tanio kupić spray z taśmami izolacyjnych w płynie? Skorzystaj z usług sklepu internetowego AUTODOC. W naszym katalogu możesz znaleźć szeroki wybór chemii samochodowej i produktów pielęgnacyjnych, za pomocą których konserwacja Twojego samochodu stanie się bardzo prosta. Potrzebujesz pomocy przy wyborze produktu? Skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta. Nasi specjaliści są zawsze gotowi, aby Ci pomóc. Chcesz zaoszczędzić na zakupie? Skorzystaj z możliwości uzyskania darmowej dostawy, a także zapytaj naszych pracowników o aktualne promocje i zniżki.

loader Prosimy, poczekać!...