Czyszczenie szyb do samochodu
Obowiązkowo wybierz samochód, inaczej narażasz się na zakup części, które nie będą pasowały do Twojego auta. Prosimy zauważyć, że nasza wyszukiwarka pokazuje wyniki tylko do konkretnego typu samochodu.
Gdzie kupić produkty z kategorii czyszczenie szyb do auta w dobrej cenie? W AUTODOC!

Układ czyszczenia szyb auto części do najpopularniejszych samochodów
Układ czyszczenia szyb: części do najpopularniejszych modeli samochodów
Czyszczenie szyb części samochodowe - ważne informacje o metodę działania, montaż, diagnostykę i okres pracy
System wycieraczek ma bardzo istotną funkcję: usuwa deszcz, śnieg i brud z powierzchni przedniej szyby, zapewniając kierowcy dobrą widoczność i umożliwiając jazdę samochodem w złej pogodzie. Pomaga również utrzymać czystość tylnej szyby. Bezpieczeństwo na drodze zależy bezpośrednio od wydajności tego systemu. Dlatego jazda w deszczu i śniegu z uszkodzonymi wycieraczkami jest zabroniona przez prawo.
Konstrukcja systemu wycieraczek
System wycieraczek składa się z następujących elementów:
- Przełącznik - w większości samochodów znajduje się on na kolumnie kierownicy. Kierowca używa go do obsługi systemu lub wyboru trybów pracy. Za jego pomocą aktywuje się także dysze spryskiwaczy.
- Silniczek elektryczny - wytwarza moment obrotowy, który jest przenoszony na ramiona wycieraczek, a następnie na ich pióra.
- Mechanizm wycieraczek - jest to system ramion, który przekształca ruch obrotowy silniczka elektrycznego w ruch wahadłowy ramion wycieraczek.
- Ramiona wycieraczek - te elementy przenoszą siłę z mechanizmu na pióra.
- Pióra - ich częścią roboczą jest element gumowy, który bezpośrednio styka się z powierzchnią szyby.
- Zbiornik płynu do spryskiwaczy - jest on zamontowany pod maską w celu przechowywania płynu do spryskiwaczy.
- Pompa - służy do pompowania płynu i podawania go pod ciśnieniem do dysz.
- Dysze - są zamontowane na masce i spryskują szybę płynem do spryskiwaczy.
Wskazówki serwisowe
- Nie wolno włączać wycieraczek, gdy szyba jest sucha. W przeciwnym razie mogą one porysować powierzchnię szyby i uszkodzić swoje gumowe części.
- Wycieraczki należy ustawić w taki sposób, aby ich pióra nie wychodziły poza krawędzie szyby.
- Nigdy nie włączaj wycieraczek, jeśli pióra są przymarznięte do szyby. Należy poczekać, aż lód nieco się roztopi. Zaleca się usunięcie go ręcznie za pomocą skrobaczki.
- Zaleca się raz na jakiś czas smarowanie zawiasów wycieraczki i sworzni mechanizmu wycieraczek.
- Rozcieńcz koncentrat płynu do spryskiwaczy w proporcji zalecanej przez producenta. Dodanie zbyt dużej ilości wody jest niebezpieczne, ponieważ płyn może zamarznąć przy temperaturze poniżej zera.
- Nie pozostawiaj podniesionych wycieraczek po zaparkowaniu samochodu. Osłabia to sprężyny w ramionach wycieraczek.
Objawy awarii
Gdy gumowe elementy są zużyte lub pióra nie przylegają wystarczająco mocno do szyby, jej powierzchnia jest słabo wycierana. Na powierzchni szyby może pozostać brud, wilgoć i smugi. Czasami system wycieraczek może zacząć wytwarzać nietypowe odgłosy podczas pracy, takie jak stukanie i piski. Skutkuje to często awarią sworzni. Jeśli wycieraczki pracują tylko w jednym trybie lub nie włączają się wcale, oznacza to, że silniczek elektryczny lub przełącznik kolumny kierownicy nie funkcjonuje prawidłowo. Awaria elementów spryskiwacza ma zazwyczaj jeden wspólny objaw: brak dopływu płynu do szyby przedniej. W niektórych przypadkach, jeśli system wycieraczek jest nieszczelny, po dłuższym postoju można zauważyć kałuże pod samochodem.
Przyczyny awarii
Wszystkie części systemu wycieraczek powinny być prawidłowo wyregulowane, aby zapewnić ich prawidłowe działanie. Na przykład jeśli ramiona są nieprawidłowo zamontowane, pióra nie powrócą do pozycji wyjściowej po wyłączeniu. Jeśli podczas pracy wycieraczki sięgają poza krawędzie szyby, silniczek elektryczny może ulec uszkodzeniu. Podobny efekt daje próba włączenia wycieraczek, gdy pióra są przymarznięte do szyby. Gdy gumowe uszczelki ulegną zużyciu, woda i brud dostaną się do wnętrza zawiasów, powodując ich rdzewienie, zużycie i zakleszczenie.
Jeśli chodzi o dysze spryskiwaczy, najbardziej niebezpieczne jest dla nich stosowanie czystej wody w zimie. Jeśli woda zamarznie, a spróbujesz włączyć dysze, to pompa może ulec uszkodzeniu.
autodoc.pl: tylko wysokiej jakości produkty motoryzacyjne
Nasz sklep internetowy jest najlepszym miejsce na zakup elementów systemu wycieraczek. Dzięki naszej szerokiej gamie produktów można z łatwością znaleźć wszystkie potrzebne części. Otrzymasz je w jednej paczce. Oprócz części samochodowych możesz u nas kupić również płyn do spryskiwaczy. Zapewniamy gwarancję jakości wszystkich naszych produktów.
Wymiana układ czyszczenia szyb części samochodowe: Wideo poradnik naprawy
Top 15 bestsellerów z kategorii układ czyszczenia szyb w korzystnej cenie
Zalecane przez nas części zamienne z kategorii Czyszczenie szyb. To są najbardziej sprzedawane części zamienne. Kup nasze bestsellery albo odkryj dla siebie mnóstwo innych atrakcyjnych ofert.






