Uszczelki i pierścienie uszczelniające auto części

Pierścień uszczelniający, chłodnica oleju
Pierscień uszczelniający, sruba pokrywy chłodnicy
Pierscień uszczelniający, wał posredni
Uszczelka, filtr paliwa
Uszczelka, lampa tylna zespolona
Uszczelka, odchylany dach
Uszczelka, sterowanie silnikowe
Uszczelnienie, miarka poziomu oleju
Zestaw uszczelek, tuleja cylindra
Uszczelki i pierścienie uszczelniające auto części do Top marek samochodów
Uszczelki i pierścienie uszczelniające części samochodowe - ważne informacje o metodę działania, montaż, diagnostykę i okres pracy
Uszczelnienia i pierścienie uszczelniające to elementy mające za zadanie zapewnić szczelność w konkretnym systemie. Służą do utrzymywania cieczy lub gazu wewnątrz systemu i zapobiegania przedostawania się powietrza i ciał obcych z zewnątrz. Montuje się je na łączeniach części.
Konstrukcja uszczelnień i pierścieni uszczelniających
Większość elementów jest wykonana z elastycznych materiałów polimerowych. Niemniej jednak produkty wykonane z metalu lub kompozytu mogą być wykorzystywane w podzespołach, w których panują bardzo wysokie temperatury robocze. Uszczelnienia i pierścienie uszczelniające mają okrągły kształt, podczas gdy uszczelki mają zazwyczaj bardziej skomplikowany kształt i odpowiadają kształtowi połączeń, na których są montowane. Poza tym często posiadają otwory na elementy złączne, które łączą różne elementy w konkretne podzespoły.
Wskazówki serwisowe
- Wybieraj komponenty w oparciu o warunki, w jakich będą używane. Niektóre podzespoły wymagają elementów, które są odporne na działanie oleju i benzyny. Dla innych istotna jest odporność na podwyższoną temperaturę. Jeszcze inne elementy muszą być odporne na promieniowanie ultrafioletowe.
- Podczas montażu nowych części nie używaj mas uszczelniających, chyba że producent samochodu zaleci inaczej.
- Podczas wymiany uszczelki głowicy cylindrów lub miski olejowej zawsze dokręcaj elementy mocujące przy zachowaniu momentu dokręcenia zalecanego w dokumentacji technicznej. Niedostateczne dokręcenie może prowadzić do wycieków. Zbyt mocne dokręcenie prowadzi do pęknięcia uszczelnienia.
- Należy pamiętać, że uszczelnienia, uszczelki i pierścienie uszczelniające są jednorazowego użytku. Należy je wymieniać za każdym razem przy demontażu i montażu podzespołu.
- Podczas montażu niektórych części, na przykład uszczelnień olejowych silnika, ważne jest, aby zamontować element z właściwej strony. W tym celu na powierzchni części można znaleźć specjalne oznaczenia. Przed rozpoczęciem pracy należy dokładnie sprawdzić ich powierzchnię.
Objawy awarii
W przypadku przepalenia uszczelki głowicy cylindrów spod maski wydobywa się dym, a także słychać głośne, charakterystyczne dźwięki. Silnik może zacząć pracować nierówno, zwłaszcza przy rozruchu. Z rury wydechowej wydostaje się duża ilość białego dymu, nie tylko w momencie rozpoczęcia jazdy. Poziom płynu chłodniczego w zbiorniku wyrównawczym gwałtownie spada. Czasami na bagnecie olejowym pojawia się biała emulsja, która wskazuje na to, że płyn chłodniczy dostał się do układu smarowania. Zużycie paliwa może wzrosnąć, podczas gdy moc silnika zacznie spadać.
Uszkodzenie uszczelki pokrywy zaworów lub korka spustu oleju można zdiagnozować poprzez pojawienie się wycieków oleju w obszarze, w którym znajdują się elementy, a także na podstawie ogólnego wzrostu zużycia środka smarnego.
Zapach gazów spalinowych wewnątrz kabiny samochodu jest oznaką uszkodzenia uszczelki kolektora wydechowego. Czasami z komory silnika słychać nietypowe dźwięki.
Twardnienie uszczelek drzwi lub szyb może prowadzić do powstawania kałuż wewnątrz samochodu podczas deszczu. Pojawiają się wtedy przeciągi.
Przyczyny awarii
Zależą od lokalizacji i funkcji uszczelnionych podzespołów. Na przykład uszkodzenie uszczelki głowicy cylindrów wynika często z nieprzestrzegania zaleceń producenta podczas montażu elementów, jak również z przegrzania silnika. Zacieki powstające pod pokrywą zaworów spowodowane są stałym kontaktem z olejem i zniekształceniem części zamiennej, na przykład wskutek zwiększonego ciśnienia gazów w skrzyni korbowej. Uszczelnienia układu wydechowego przepalają się, gdy silnik nie działa prawidłowo, co powoduje spalanie paliwa wewnątrz kolektora wydechowego lub tłumika.
Autodoc.pl: tylko wysokiej jakości produkty motoryzacyjne
W naszym sklepie internetowym możesz kupić uszczelnienia i pierścienie uszczelniające w okazyjnej cenie. Dzięki szerokiej gamie produktów z pewnością znajdziesz u nas odpowiednie akcesoria. Nasza wygodna wyszukiwarka umożliwia znalezienie ich w zaledwie kilka minut. Jesteśmy gotowi udzielić gwarancji na wszystkie produkty, dzięki czemu możesz być pewien doskonałej jakości zakupionych części.