Akcesoria do komfortu wnętrza auto części

Anteny
Bagaznik / przestrzen ladunkowa
Czujnik zbliżeniowy
Dywaniki dedykowane
Elektryka centralna
Element ustalający, dostosowanie siedzenia
Gałka zamykająca
Gałka zmiany biegów i części
Klamka drzwi
Korbka do otwierania szyby
Linka tachografu
Lusterko wewnętrzne
Oswietlenie bagażnika / przestrzeni ładunkowej
Oswietlenie przedziału pasażerskiego
Oswietlenie przyrządów / elementów sterujących
Oswietlenie w drzwiach
Osłony
Pedal
Pedał gazu
Podnośnik szyby
Przekaznik, klimatyzacja
Przekaźnik kierunkowskazów
Przełącznik kolumny kierowniczej
Przełącznik systemu ostrzegawczego
Przełącznik szyb
Przełącznik, swiatła główne
Przełącznik, swiatło drzwiowe
Przełącznik, swiatło przeciwmgłowe
Przełącznik, urządzenie ostrzegawcze hamulca ręcznego
Sensory
Silnik elektryczny, podnośnik szyby
Sprężyna gazowa, stół składany
Sterownik, klimatyzacja
Uchwyt do napojów
Wkladka zamka / zestaw
Włącznik, regulacja lusterka
Zamek centralny
Zamki wewnetrzne
Zamki zewnetrzne
Systemy komfortowe auto części do Top marek samochodów
Akcesoria do komfortu wnętrza części samochodowe - ważne informacje o metodę działania, montaż, diagnostykę i okres pracy
Części wnętrza samochodu obejmują mnóstwo elementów, które tworzą wnętrze pojazdu. Są one odpowiedzialne za zapewnienie komfortu kierowcy i pasażerom oraz umożliwiają im sterowanie różnymi systemami bez konieczności opuszczania samochodu.
Elementy wnętrza
Główne części wnętrza samochodu to:
- Fotele. Mogą być podgrzewane, wentylowane, wyposażone w zagłówki, system pamięci ustawienia i funkcję masażu. Zapewniają wygodną pozycję wewnątrz auta.
- Deska rozdzielcza. Informuje kierowcę o działaniu różnych urządzeń, ostrzega o krytycznym poziomie paliwa i innych płynów technicznych oraz sygnalizuje awarie.
- Konsola środkowa. To właśnie tutaj znajdują się panele sterowania systemu stereo, systemu informacyjno-rozrywkowego, nawigacji i klimatyzacji.
- Pedały. Umożliwiają kierowcy sterowanie obrotami silnika, rozłączanie sprzęgła i hamowanie.
- Podnośniki szyb. Służą do otwierania i zamykania szyb bocznych.
- Kierownica i kolumna kierownicy. Służą do zmiany kierunku jazdy autem. Ponadto są wyposażone w przełączniki i przyciski sterowania systemu nawigacji i audio.
- Oświetlenie. Pomaga w dostrzeżeniu tego, co dzieje się wewnątrz samochodu, gdy na zewnątrz jest ciemno.
- Tapicerka. Może być wykonana z tkaniny, skóry lub alcantary. Nadaje wygląd wnętrzu samochodu i chroni przed dotykaniem metalowych elementów.
- Czujniki i przełączniki. Zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu. Na przykład przełącznik przymocowany do pedału hamulca ostrzega innych kierowców o zamiarze zatrzymania się lub zwolnienia. Przełącznik świateł cofania ostrzega, że pojazd porusza się do tyłu.
Wskazówki serwisowe
- Regularnie dbaj o czystość kabiny. Przecieraj deskę rozdzielczą miękką ściereczką nasączoną specjalnym środkiem czyszczącym. Elementy skórzane należy od czasu do czasu przetrzeć mleczkiem chroniącym je przed pękaniem i wysychaniem.
- Monitoruj stan uszczelek drzwi. Jeśli do ich wnętrza przedostanie się wilgoć, zagrożone są styki elektryczne. Z tego samego powodu należy od czasu do czasu wyczyścić kratki nawiewu. Raz na sześć miesięcy wymieniaj filtr kabinowy.
- Przy wymianie bezpieczników należy zainstalować nowe o mocy zalecanej przez producenta samochodu. W przeciwnym razie może dojść do przepalenia się urządzeń elektrycznych, które mają być chronione.
- W przypadku odłączenia bieguna akumulatora, konieczne jest potem zresetowanie elektrycznego sterowania szyb.
- Nie przykładaj zbyt dużej siły, chwytając za klamki drzwi, naciskając przyciski sterowania szyb i przełączniki manetki. Można je w ten sposób uszkodzić.
- Nie otwieraj kilku elektrycznych szyb na raz. Może to spowodować przepalenie się bezpiecznika.
- Raz do roku, najlepiej po zimie, przeprowadź zapobiegawczą konserwację podnośników szyb. Obejmuje ona czyszczenie i smarowanie stykających się elementów i wymusza demontaż paneli drzwiowych.
Objawy awarii
Wiele usterek elementów wnętrza samochodu jest widocznych gołym okiem. Na przykład zużytą lub wytartą tapicerkę można z łatwością zauważyć podczas dokonywania przeglądu. Jeśli włączysz światło, a żarówka się nie zaświeci, przyczyną może być przepalona żarówka lub spalone przewody. Jeśli wycieraczki, spryskiwacze lub kierunkowskazy nie działają, uszkodzeniu mogły ulec przełączniki manetki. Uszkodzony silniczek elektryczny lub uszkodzone przewody podnośnika szyb można rozpoznać poprzez szarpanie podczas podnoszenia lub opuszczania szyb. Kiepski stan styków okablowania deski rozdzielczej może spowodować nagłą aktywację wskaźników.
Przyczyny awarii
Przewody elektryczne znajdujące się w ruchomych podzespołach mogą ulec zużyciu. Elementy mechaniczne, takie jak podnośniki szyb mogą się blokować wskutek zabrudzenia. Styki elektryczne mogą zardzewieć ze względu na narażenie na wilgoć. Skoki napięcia w instalacji elektrycznej mogą spowodować przepalenie bezpieczników. Uszkodzony przekaźnik podnośnika szyb może spowodować nawet stopienie się przycisku sterowania.
Autodoc.pl: tylko wysokiej jakości produkty motoryzacyjne
W naszym sklepie internetowym można kupić części wnętrza samochodu, a także różne akcesoria w bardzo dobrej cenie. Szeroki asortyment, wysokiej jakości produkty i profesjonalne wsparcie to tylko niektóre z naszych zalet.