Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Zapisz się
SIĘ DO NASZYCH NEWSLETTERÓW

Aby otrzymywać nasze najnowsze wiadomości i porady prosimy o podanie swojego adres e-mail:

Infografika
Światła sygnalizacyjne wskazują aktywację różnorodnych systemów

Nowoczesne samochody wyposażone są w liczne systemy elektroniczne, z których każdy z nich posiada kontrolki wczesnego ostrzegania. W sumie w samochodzie znajduje się ponad sto symboli kontrolek ostrzegawczych. Szczegółowo opowiemy Tobie o nich w tym artykule. Zacznijmy o symbolach wskazujących włączenie lub wyłączenie konkretnego systemu.

Więcej
Popularne rodzaje silników w Europie w trakcie pierwszej połowy 2018 roku

Które rodzaje silników były najbardziej popularne wśród krajów UE i ESWH w trakcie pierwszych sześciu miesięcy 2018 roku?

Jaki procent danych silników był montowany w samochodach? W jakim kraju znajduje się najwięcej samochodów zasilanych alternatywnie?

Nasza nowa infografika pomoże Tobie w udzieleniu odpowiedzi na wszystkie zadane wcześniej pytania.

Więcej
Popularne cześci samochodowe
Rady
Przygotowanie Twojego samochodu do okresu zimowego: porady ze strony ekspertów

W trakcie sezonu zimowego samochód oraz jego systemy wymagają specjalnej uwagi. Wiele części samochodowych oraz jego układów pracuje pod działaniem dużych obciążeń, przez co mogą w nagłe ulec awarii. Aby temu zapobiec udzielamy Tobie porad, w jaki sposób przygotować swój samochód do okresu zimowego.

Więcej
Jak bezpiecznie jechać samochodem w trakcie deszczu

Prawdopodobieństwo wypadku drogowego w trakcie deszczu wzrasta średnio o 30-40%. Chcemy Ciebie poinformować, o co powinieneś najbardziej się obawiać i jak prowadzić samochód w trakcie deszczowej pogody, aby uniknąć wypadku drogowego.

Więcej
Aktualności
Dlaczego Diesel traci w Europie na swojej popularności

W dzisiejszych czasach na terenie Europy można zauważyć mniejszenie popytu na samochodu z silnikami Diesla. Podejrzewa się, że dana tendencja w najbliższych latach nie ulegnie zmianie. Postaramy się Wam to wszystko wyjaśnić.

Więcej
Jaguar po raz pierwszy w swojej historii wygrał tytuł „Europejskiego Samochodu Roku”

Zwycięzca konkursu na „Europejski Samochód Roku” ogłoszony został w Genewie. W 2019 roku był nim elektryczny crossover Jaguar I-Pace. Po raz pierwszy w historii brytyjska marka zdobyła daną nagrodę.

Więcej
Słowniczek
ABS

ABS (ang. anti-lock braking system) to system, który zapobiega całkowitemu zablokowaniu kół pojazdu podczas ostrego hamowania.

Więcej
Steptronic

Steptronic to funkcja zmiany ręcznej skrzyni biegów na automatyczną. Została stworzona przez niemieckiego producenta ZF Friedrichshafen AG w 1996 roku na podstawie projektu BMW. Można ją znaleźć w samochodach BMW, Mini, MG oraz Rover. Skrzynia biegów może być kontrolowana przez dźwignię zmiany biegów lub przez przyciski na kierownicy.

Więcej
Diagnostyka
Płyn układu wspomagania kierownicy: jak go wybrać i wymienić

Wspomaganie kierownicy ułatwia życie i jest przeznaczony na całe życie samochodu, ale tylko w przypadku, gdy system nie ma wycieków płynów. Korzystanie z oleju niskiej jakości lub jego przedwczesna wymiana są najczęstszymi przyczynami usterek wspomagania kierownicy. Przeczytaj nasz artykuł, aby wiedzieć, jak uniknąć błędów przy wyborze i wymianie płynu hydraulicznego.

Więcej
Przegrzanie tarcz hamulcowych: objawy, przyczyny, rozwiązaniem problemu

Jednym z najczęściej występujących uszkodzeń tarcz hamulcowych jest ich przegrzanie. W przypadku przegrzania, temperatura tarczy osiąga wartość krytyczną, klocek hamulcowy zaczyna się ślizgać na płycie, a wydajność układu hamulcowego jest zmniejszona do minimum.

Więcej