1.000.000 części zamiennych - znajdź potrzebną część do swojego samochodu Przykład

0 Pozycje
#
Twój koszyk jest pusty
0,00 PLN

Goodyear Oxygene - opony, które produkują tlen

Subskrybować
SIĘ DO NASZYCH NEWSLETTERÓW

Aby otrzymywać nasze najnowsze wiadomości i porady prosimy o podanie swojego adres e-mail:

Mając na uwadze stale wzrastające skupienie dwutlenku węgla w atmosferze oraz naturalne katastrofy tym spowodowane, inżynierowie firmy Goodyear stworzyli innowacyjne rozwiązanie i zaprezentowali koncept opon Oxygen produkujących tlen.

Innowacja została przedstawiona na pokazie w Genewie w marcu tego roku. Są to opony niepneumatyczne, które posiadają rosnący wewnątrz mech odporny na temperaturę. Ten pochłania dwutlenek węgla i wydziela tlen. Wilgoć potrzebna do nawadniania rośliny jest dostarczana bezpośrednio z powietrza otoczenia dzięki specjalnej strukturze bieżnika. Wszystkie te procesy są kontrolowane przez sztuczną inteligencję.

Oczekuje się, że używanie takich opon znacznie pomoże poprawić stan powietrza i emisji CO2, zwłaszcza w megamiastach. Eksperci szacują, że w ciągu roku 2 i pół miliona samochodów wyposażonych w opony Oxygen będzie w stanie wyprodukować do 3000 ton tlenu i pochłonąć około 4000 ton dwutlenku węgla. To pomoże zmniejszyć efekt cieplarniany.

Obecnie, transport i emisja CO2 stanowi problematyczną sytuację. Według statystyk, jedno drzewo produkuje ilość tlenu wystarczającą dla trzech osób - około 120 kg oraz pochłania z atmosfery taką samą ilość dwutlenku węgla. Taka sama ilość tlenu jest zużywana w spalaniu 50 litrów paliwa. Okazuje się, że około 30 drzew jest potrzebnych, żeby wyprodukować tlen zużyty przez jeden samochodów w ciągu roku. Liczba aut rośnie każdego roku, a liczba drzew zmniejsza się. Dlatego, wielu producentów skupia się na zmniejszaniu zawartości dwutlenku węgla w powietrzu.

Fotosyntezie zawsze towarzyszy uwalnianie energii. Projektanci opon Goodyear Oxygen postanowili użyć mocy czujników i pasma światła wbudowanego w bieżnik. Pasmo światła będzie doskonałym dodatkiem do obecnie używanych urządzeń sygnalizujących. Będzie można przełączyć na różne tryby działania i zmieniać kolor światła, sygnalizując zamiary kierowcy innym użytkownikom jezdni. Ponadto, użycie technologii LiFi i Speed-of-Light pozwoli innowacyjnemu produktowi wymienić dane z oponami innych pojazdów.

Goodyear Oxygen będzie wykonany z materiałów z recyklingu, a mianowicie z granulatu gumowego ze starych opon, przy użyciu metody drukowania 3D.

Kupić online z rabatem, na promocji albo ofercie specjalnej - TecDoc Inside

Udostępnione tutaj dane, w szczególności cała baza danych, nie mogą być kopiowane. Zabronione jest kopiowanie w całości lub w części danych lub całej bazy danych, rozpowszechnianie oraz przekazywanie osobom trzecim bez wcześniejszej zgody TecDoc. Złamanie zasad stanowi naruszenie praw autorskich i będzie prawnie ścigane.

Międzynarodowa obsługa klienta

Obsługa klienta w Polska[email protected]Autodoc.pl - linia gorąca i obsługa klienta

© 2019 www.autodoc.pl: AUTODOC sklep online

Nowa, uproszczona wyszukiwarka na stronie ułatwi wyszukiwanie potrzebnej części zamiennej. Szukać części zamienne.

Typ zapytania Przykład
Części zamienne Tłumik srodkowy
Części zamienne + Producenci Tłumik srodkowy BOSAL
Części zamienne + Producent Tłumik srodkowy HONDA
Części zamienne + Numer artykułu Tłumik srodkowy B85301
Numer artykułu 12814CP
Numer artykułu + Producenci 17314 BOSAL
OEN N0177252
OEN + Producenci N072601012130 BOSAL
loader Prosimy, poczekać!...