Spis treści
Mitsubishi Outlander: typowe wady i problemy
Japońskie samochody cieszą się dobrymi opiniami na całym świecie, jednak tak samo jak wszystkie, mają swoje bolączki. Mitsubishi Outlander opinie zbiera bardzo pozytywne, a pierwszy model został zaprezentowany w 2003 roku – od tamtej pory na drogach pojawiły się cztery generacje tego modelu. Dowiedz się, jakie posiada wady i zalety Mitsubishi Outlander, a także z czym trzeba się liczyć, decydując się na tej japoński samochód. Sprawdź też, która z generacji jest najmniej awaryjne i ile kosztują standardowe naprawy tego modelu.
Mitsubishi Outlander – charakterystyka modelu
Model Outlander zadebiutował na rynku w 2003 roku i od razu zyskał na popularności. Aktualnie Mitsubishi Outlander opinie zbiera bardzo dobre niezależnie od generacji. W 2021 roku zadebiutowała czwarta generacja, która jest dostępna na całym świecie. Ten samochód osobowy typu SUV klasy średniej łączy w sobie możliwości zwykłego auta, a także pojazdu radzącego sobie w trudniejszym terenie. Teoretycznie pierwsza generacja była produkowana już od 2001 roku, jednak przez pierwsze dwa lata ten model miał inną nazwę – Aitrek.
Wszystkie generacje dostępne były w wielu zróżnicowanych wariantach jeśli chodzi o moc silnika, pojemność, a także rodzaj napędu. Outlandera możesz kupić zarówno w wersji napędzanej benzyną, jak i z silnikiem diesla.
Mitsubishi Outlander – opinie o wadach
Model Mitsubishi Outlander opinie o wadach często zbiera z zakresu problemów z lakierem. W rocznikach 2015 i 2014, a także niektórych poprzednich lakier zaczyna odpryskiwać już przy stosunkowo niskim przebiegu. Po kilku latach karoseria w niektórych miejscach może wymagać delikatnej naprawy, a w przeciwnym razie może dojść do postępującej korozji. Pozostałe generacje i roczniki nie mają takich problemów z lakierem.
Jeśli chodzi o wady Mitsubishi Outlander, to do jednej z nich zaliczają się bardzo szybko zużywające się hamulce Mitsubishi Outlander. Często już po 40 000 km nadają się do kompleksowej wymiany. Ten kłopot jest zgłaszany przez posiadaczy Outlanderów z roczników 2015-2017. Nie dotyczy to jednak każdego egzemplarza, jednak trzeba brać to pod uwagę, decydując się na to auto.
Starsze modele Mitsubishi Outlander wady mają niewielkie. Początkowe roczniki (2003) zbierały mało skarg, a często są w użytkowaniu aż do dzisiaj. Pierwsze lata produkcji tego auta nie były jednak idealne. Kierowcy często zgłaszają problemy z zawieszeniem, które zaczyna być nieco problematyczne i obniżać komfort jazdy. Często powtarzają się też skargi związane z awarią oświetlenia oraz klimatyzacją i ogrzewaniem, które ulega awarii poprzez generowanie wycieków. Nie są to jednak poważne problemy.
Pierwsze roczniki są też opisywane jako dość mocno rdzewiejące, jednak aktualnie te auta mają już po kilkanaście lat, więc pojawianie się rdzy jest zrozumiałe. Poważniejsze problemy z silnikiem należą jednak do rzadkości. Jedyne na co zwracają uwagę kierowcy to czasem pojawiające się problemy z odpaleniem silnika. Dotyczy to modeli 2004-2006. Powodem są problemy z elektryką. Biorąc pod uwagę wady i zalety Mitsubishi Outlander można stwierdzić, że zalet jest o wiele więcej. Przede wszystkim Mitsubishi Outlander części są stosunkowo łatwo dostępne, a naprawa tego auta nie przysparza wielu problemów.
Wady i zalety Mitsubishi Outlander
Analizując wady i zalety Mitsubishi Outlander, jednoznacznie można stwierdzić, ż jest to auto stosunkowo bezproblemowe. Niektóre z generacji są nieco bardziej kapryśne, jednak większość problemów jest bardzo łatwa do usunięcia. Do zalet tego modelu na pewno należy dostępność z bardzo wielu wariantach silnikowych o zróżnicowanej mocy, przez co kierowcy mają w czym wybierać i dopasowywać auto do swoich potrzeb. Od kilku lat auto jest też dostępne w wersji hybrydowej plug-in. Od momentu pojawienia się na rynku europejskim zaczęło bardzo szybko zbierać pozytywne opinie i stało się jednym z najchętniej kupowanych aut z takim napędem w całej Europie.
Regularnie wymieniając olej silnikowy do Mitsubishi Outlander, można liczyć na to, że każdy z modeli będzie w stanie przejechać nawet kilkaset tysięcy kilometrów, bez stwarzania większych problemów Tylko niektóre z modeli mają powtarzające się kłopoty ze skrzynią biegów, ale jest ona łatwa w naprawie. Wady Mitsubishi Outlander w większości są kosmetyczne – jest to uniwersalne auto.
Jakie są koszty serwisowania Mitsubishi Outlander
Analizując opinie Mitsubishi Outlander, rzuca się w oczy to, że kierowcy uznają go za auto łatwe w naprawie. Detale takie jak Mitsubishi Outlander filtr kabinowy można wymienić nawet samodzielnie. Z większością napraw poradzi sobie niemal każdy mechanik, gdyż to auto nie należy do skomplikowanych i problematycznych w serwisowaniu. Same koszty części zamiennych także są relatywnie tanie i przede wszystkim łatwo dostępne – niezależnie od generacji auta.
Przydatne filmiki na ten temat:
Wymiana filtr kabinowy MITSUBISHI OUTLANDER 1
Wymiana tylne tarcze hamulcowe i klocki hamulcowe Mitsubishi Outlander 1
TOP produkty powiązane z tym tematem: