Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Otwarcie pierwszego na świecie zautomatyzowanego parkingu w Niemczech

Zapisz się
SIĘ DO NASZYCH NEWSLETTERÓW

Aby otrzymywać nasze najnowsze wiadomości i porady prosimy o podanie swojego adres e-mail:

Usługa ta jest dostępna w Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie. To wspólny projekt niemieckich grup Daimler i Bosch. Samochody mogą parkować same bez żadnej ingerencji człowieka: wystarczy, że kierowca aktywuje proces za pomocą odpowiedniej aplikacji na smartfonie. Kierowcy mogą odzyskać swoje pojazdy w ten sam sposób.

Technologia ta jest kompatybilna z najnowszymi modelami Mercedes-Benz klasy E W213, które są wyposażone w zdalne sterowanie. Parking posiada ogromną liczbę czujników, które monitorują środowisko i przekazują dane do odbiornika zainstalowanego w samochodzie. Stąd, jeśli zostanie wykryta przeszkoda, samochód natychmiast się zatrzyma. Według ekspertów zautomatyzowany parking może pomieścić o 20% więcej samochodów niż parking tradycyjny, ponieważ system ustawia je bardzo blisko siebie bez ryzyka kolizji.

Technologia ta ma wiele wspólnego z technologią stosowaną w pojazdach autonomicznych. W ostatnich latach rozwiązania te zostały opracowane i udoskonalone przez wielu producentów samochodów, w tym Daimlera, BMW, General Motors, Volvo i innych. Mają one ten sam cel: sprawić, aby prowadzenie pojazdu stało się procesem całkowicie autonomicznym. Zautomatyzowany parking to świetny sposób na bezpieczne wdrożenie tego rozwiązania. Po pierwsze na parkingu można zainstalować nieograniczoną liczbę czujników i kamer, które można całkowicie dostosować do warunków parkingowych. Po drugie brak wibracji i trudnych warunków środowiskowych oznacza, że odczyty przyrządów będą bardziej dokładne.