Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Części i akcesoria do narzędzi pneumatycznych

wygląd
1761 Artykułów

Części i akcesoria do narzędzi pneumatycznych: co trzeba wiedzieć

Części i akcesoria do narzędzi pneumatycznych to części zamienne, materiały eksploatacyjne, konstrukcje do podtrzymywania oraz stojaki skonstruowane do zapewnienia stabilnej i skutecznej pracy sprzętu. Sprawiają one również, że korzystanie z narzędzi jest praktyczne i wygodne, jak to tylko możliwe.

Jakie są rodzaje części i akcesoriów do narzędzi pneumatycznych?

Zgodnie z przeznaczeniem:

  • Części zamienne - są stosowane do naprawy oraz przywrócenia używalności sprzętu; w tej kategorii znajdują się takie elementy, jak silniki, przekładnie, koła zębate, młoty udarowe, podkładki, manetki zmiany biegów, tuleje, śruby, nakrętki, sprężyny, łożyska, rygle, trzpienie, uszczelki oraz inne elementy,
  • Głowice wymienne - umożliwiają maksymalnie zwiększoną funkcjonalność urządzenia; obejmują one wiertła, nożyce, dysze natryskowe, gniazda napędu, dłuta do młotów udarowych, koła szlifierskie, jak i również frezy, szczotki, tarcze filcowe oraz inne części,
  • Materiały eksploatacyjne - są one wymieniane zgodnie z wytycznymi znajdującymi się w instrukcji obsługi urządzenia; ta kategoria obejmuje rolki i taśmy do szlifierek taśmowych, worki na kurz, filtry oraz smarownice do pneumatycznego systemu napędowego,
  • Akcesoria pomocnicze - służą do ułatwienia pracy urządzeniem; przykładowo specjalne stojaki zapewniają maksymalną dokładność i bezpieczeństwo pracy; elastyczne wały umożliwiają poruszanie wyłącznie końcówką roboczą,
  • Części siłownika pneumatycznego - są one odpowiedzialne za stałe dostarczanie sprężonego powietrza do narzędzi pneumatycznych; obejmują one takie elementy, jak przewody, mocowania, złącza, wloty powietrza, uszczelki, sprężarki, deflektory.

Porady dotyczące korzystania z części i akcesoriów do narzędzi pneumatycznych

W momencie montażu lub korzystania z akcesoriów niezbędne jest przestrzeganie kolejności czynności wskazanych przez producenta narzędzia pneumatycznego. Instrukcje posiadają zazwyczaj szczegółowe informacje na temat wymiany materiałów eksploatacyjnych oraz końcówek.

Konieczne jest upewnienie się, czy wybrane akcesoria są kompatybilne z narzędziem oraz czy są one bezpiecznie zamocowane. Części, które nie są odpowiednie zamocowane mogą w trakcie pracy wypaść. Może to spowodować kontuzje.

Przed korzystaniem z narzędzia niezwykle ważne jest, aby sprawdzić kompatybilność części wymiennych oraz obrabianego materiału. W przeciwnym razie istnieje wysokie ryzyko uszkodzenia urządzenia, jak i również kontuzji. Nie przekraczaj ciśnienia roboczego narzędzi pneumatycznych ani ich nie przeciążaj.

Niezbędne jest regularne sprawdzanie szczelności układu zasilającego powietrzem. Jeśli nie funkcjonuje on prawidłowo, narzędzia pneumatyczne nie będą w stanie wydajnie pracować.

Większość rodzajów prac wymaga korzystania z narzędzi pneumatycznych przy użyciu środków ochrony osobistej: gogli ochronnych, maski ochronnej, respiratora (maski do dróg oddechowych) i kombinezonu.

AUTODOC: wygodne zakupy online

W katalogu naszego sklepu internetowego dostępny jest szeroki wybór narzędzi oraz akcesoriów. Dzięki temu z łatwością znajdziesz tu i kupisz części i akcesoria do narzędzi pneumatycznych każdej marki i modelu. Liczne promocje i przystępne ceny pomogą Ci w zaoszczędzeniu pieniędzy. W celu wybrania części kompatybilnych z wymaganiami technicznymi narzędzi oraz charakteru pracy, jaka będzie wykonywana, prosimy o skontaktowanie się z naszymi specjalistami.

loader Prosimy, poczekać!...