Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Klucze grzechotkowe

wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
689 Artykułów

Klucze grzechotkowe: co trzeba wiedzieć

Klucze grzechotkowe są używane do montowania i demontowania elementów mocujących w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Umożliwiają dokręcenie gwintowanych połączeń bez konieczności odrywania klucza od nakrętki.

Jakie są rodzaje kluczy grzechotkowych?

Ze względu na konstrukcję:

  • z jedną głowicą - zbudowane są z głowicy oraz uchwytu i przeznaczone są do elementów mocujących o konkretnej średnicy,
  • z podwójną głowicą - składają się z dwóch głowic - jedna z nich to pierścień z mechanizmem grzechotkowym. Druga głowica może występować w postaci pierścienia lub klucza płaskiego. Produkty tej kategorii są uznawane za bardziej użyteczne, gdyż umożliwiają pracę z elementami mocującymi o różnych rozmiarach.

Ze względu na kształt:

  • proste - najczęściej używane,
  • odgięte - wykorzystywane do pracy z mocowaniami znajdującymi się w trudno dostępnych miejscach.

Klucze grzechotkowe mogą posiadać także dodatkowe funkcje:

  • elastyczna głowica - możliwe jest obrócenie głowicy narzędzia wokół jego uchwytu, co jest bardzo wygodne podczas odkręcania pionowych łączników,
  • przełącznik do grzechotki - umożliwia odwrócenie kierunku ruchu grzechotki.

Wskazówki dotyczące korzystania z kluczy grzechotkowych

Narzędzi tych wolno używać wyłącznie do montowania i demontowania elementów mocujących określonego rodzaju i średnicy. Nie powinieneś używać ich jako dźwigni lub młotka.

Nie zaleca się przykładania zbyt dużej siły na uchwyt klucza. Do odkręcenia uszkodzonych mocowań lepiej jest skorzystać ze standardowych kluczy pozbawionych mechanizmu grzechotkowego.

Zabrania się korzystania z narzędzi, gdy ich mechanizm grzechotkowy jest zepsuty. Nie zaleca się również używania dodatkowych podkładek pomiędzy czołem nakrętki a kluczem, co jest czasami praktykowane podczas prób poluzowania elementu mocującego o mniejszej średnicy niż głowica klucza.

Podczas wykonywania prac niezwykle ważne jest, aby zapobiegać ześlizgiwaniu się głowicy narzędzia z nakrętki lub śruby, gdyż może to spowodować zranienie się. Po zakończeniu pracy przetrzyj klucz suchą, czystą ściereczką. Nie zaleca się przechowywania narzędzia w warunkach o wysokiej wilgotności. W przeciwnym razie istnieje ryzyko pojawienia się śladów korozji na korpusie klucza oraz zaklinowania się mechanizmu grzechotkowego.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Szeroki zakres produktów oraz porady naszych kompetentnych specjalistów są gwarancją kupna sprzętu wyjątkowo wysokiej jakości. Nasz sklep internetowy AUTODOC może Ci to zapewnić. W naszym katalogu oferowane są produkty większości znanych firm. Masz szansę kupić wiele produktów - takich jak klucze grzechotkowe - ze zniżką obniżającą cenę narzędzi do konserwacji i naprawy samochodu. Zawsze możesz zadać naszym specjalistom pytania nie tylko na temat naszych produktów, ale i także sposobu złożenia zamówienia, metod płatności oraz warunków dostawy.

loader Prosimy, poczekać!...