Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Nasadki kluczy nasadowych

wygląd
173 Artykułów

Nasadki kluczy nasadowych: co trzeba wiedzieć

Wkrętak nasadowy zbudowany jest z rączki oraz trzonka wyposażonego w nasadkę. Narzędzie to stosowane jest do dokręcania i luzowania elementów mocujących z krawędziami.

Rodzaje wkrętaków nasadowych

Ze względu na konstrukcję:

 • jednoczęściowe - są one niezawodne i niedrogie; przeznaczone do elementów mocujących o określonej średnicy.
 • z obrotową rączką - dostępne w wysokiej cenie. Wkrętaki nasadowe tego rodzaju uważane są za narzędzia uniwersalne - dzięki wymiennym nasadkom mogą być używane do łączników o różnorodnej średnicy.

W zależności od rodzaju trzonka:

 • puste - przeznaczone do dokręcania elementów mocujących z wysokim momentem dokręcenia.
 • elastyczne - ich trzonek jest elastyczny i może odchylać się od swojej osi o konkretny kąt. Narzędzia te umożliwiają dokręcenie części znajdującej się w trudno dostępnym miejscu.
 • teleskopowe - zbudowane z kilku elementów; nie są w stanie wytrzymać dużych obciążeń. Dane narzędzia są idealne do demontowania elementów mocujących umieszczonych w głębokich zagłębieniach.

Ze względu na rodzaj uchwytu:

 • z prostym uchwytem - najbardziej rozpowszechnione narzędzia. Ich uchwyty są często wyprofilowane i pokryte gumą w celu zapewnienia wygodniejszego chwytu.
 • z uchwytem w kształcie litery T - zapewniają najbardziej wydajne przenoszenie momentu dokręcenia; nieodpowiednie do głęboko osadzonych części.

Ze względu na rodzaj nasadki:

 • 6-punktowe i 12-punktowe - nasadki 6-punktowe są skonstruowane wyłącznie dla mocowań 6-punktowych, a 12-punktowe są odpowiednie dla mocowań 6- i 12-punktowych. Jednocześnie nasadki 12-punktowe zapewniają mocniejsze i pewniejsze dokręcenie mocowania.
 • zewnętrzne typu TORX - odpowiednie do gniazd w kształcie heksagramu.
 • SuperTech i Spline - wkrętaki nasadowe tego typu uważane są za uniwersalne, gdyż są kompatybilne z każdego rodzaju elementami mocującymi. Powinny one odpowiadać dokładnym wymiarom łączników. W przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia ich krawędzi.
 • SuperLock - chwytają nie za narożniki, a za krawędzie elementu mocującego. Umożliwia to wymianę nawet odkształconych lub uszkodzonych części.

Wskazówki dotyczące korzystania z wkrętaków nasadowych

Na początku musisz się upewnić, czy kształt i rozmiar nasadki odpowiada parametrom elementów mocujących. Duża szczelina pomiędzy dwiema powierzchniami stykowymi może prowadzić do uszkodzenia krawędzi mocowania.

Narzędzie powinno być trzymane pod kątem prostym do elementu mocującego w celu uniknięcia jego zaklinowania lub uszkodzenia.

Jeśli czeka Cię wiele pracy, wybierz klucz grzechotkowy. Redukuje on ilość siły, którą musisz przyłożyć rękoma.

Nie korzystaj z wkrętaków nasadowych do odkręcania zaklinowanych elementów mocujących, gdyż narzędzie może się złamać. Wykorzystaj do tego celu bardziej wytrzymałe i mocniejsze klucze udarowe.

AUTODOC: wygodne zakupy online

W naszym sklepie internetowym możesz kupić wkrętaki nasadowe – niezbędne narzędzia do wysokiej jakości zestawu narzędzi samochodowych - w najkorzystniejszej cenie. Nie zajmują one dużo miejsca oraz są zawsze pod ręką. Zakup zestawu narzędzi jest opłacalny cenowo. Skontaktuj się z naszymi specjalistami w celu szybkiego złożenia zamówienia - są oni zawsze gotowi do udzielenia natychmiastowej odpowiedzi poprzez czat online, e-mail lub telefon.

loader Prosimy, poczekać!...