Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Nożyce do blachy

wygląd
307 Artykułów

Nożyce do blachy: co trzeba wiedzieć

Ręczne i elektryczne nożyce do blachy są używane do przecinania przewodów i arkuszy metalu, wyrównywania krawędzi powierzchni itp. Elementy robocze tych narzędzi posiadają ostre stalowe ostrza, które umożliwiają precyzyjne cięcie przy jednocześnie minimalnej ilości wytwarzanych odpadów.

Jakie są rodzaje nożyc do blachy?

  • ręczne nożyce do blachy - narzędzia te są wprawiane w ruch wyłącznie siłą użytkownika. Większość z nich wyposażona jest w blokadę oraz mechanizm sprężynowy, który zwiększa siłę nacisku. Przy pomocy ręcznych nożyc do blachy możesz przeciąć, na przykład arkusze ze stopów metali nieżelaznych o grubości 1.5 mm lub mniejszej.
  • elektryczne nożyce do blachy - mocne i wysokowydajne urządzenia zasilane wbudowanym silnikiem. Narzędzia te mogą być podłączone do sieci elektrycznej lub wyposażone w akumulator. Są one odpowiednie do obróbki powierzchni metalowych o grubości do 5 mm, jak i również części wykonanych z materiałów kompozytowych. Elektryczne nożyce do blachy umożliwiają szybkie cięcie bez większego wysiłku.

W zależności od rodzaju wykonywanej pracy narzędzia elektryczne mogą być podzielone na nożyce do cięcia arkuszy metalu, dziurkacze do blachy lub nożyce proste. Nożyce do cięcia arkuszy metalu przeznaczone są do cięcia płaskich powierzchni roboczych, rozpoczynając cięcie wyłącznie od ich krawędzi. Dziurkacze do blachy są używane do robienia otworów poprzez wyciśnięcie materiału z jakiegokolwiek miejsca obrabianej powierzchni. Przy użyciu nożyc prostych możesz zarówno ciąć, jak i robić otwory w arkuszu metalu nawet w trudno dostępnych miejscach. W momencie użytkowania przestrzegają one wymaganą linię cięcia i dostosowują się do zakrzywionej powierzchni.

Ręczne nożyce do blachy mogą różnić się między sobą różnorodnymi parametrami:

  • rodzajem ostrza - poza ostrzami prostymi dostępne są także zakrzywione elementy tnące do wykonywania zakrzywionych cięć oraz zaokrąglonych krawędzi na powierzchni roboczej. Dostępne są również nożyce zaokrąglone do wycinania otworów.
  • sposobem produkcji - w katalogach można znaleźć narzędzia kute lub odlewane.
  • długością - może ona wynosić 175 lub 350 mm. Dłuższe narzędzia są zazwyczaj wykorzystywane do pracy z grubymi materiałami, podczas gdy krótkie dobrze się sprawdzają do pracy w ciasnych przestrzeniach.

Wskazówki dotyczące korzystania z ręcznych i elektrycznych nożyc do blachy

Korzystaj z narzędzi zgodnie z zaleceniami producenta oraz przestrzegaj zasad bezpieczeństwa. Zakładaj rękawice oraz gogle ochronne. Powinieneś pamiętać, że narzędzia elektryczne posiadają ograniczony czas pracy ciągłej, który wynosi zazwyczaj 10-15 minut.

Unieruchom powierzchnię, nad którą będziesz pracować. W przeciwnym razie linia cięcia może odbiegać od pożądanej linii. Nie dotykaj krawędzi obrabianego materiału, gdyż istnieje ryzyko zranienia się.

Nie powinieneś korzystać z tępych narzędzi. Ma to negatywny wpływ na jakość cięcia oraz żywotność urządzeń. Zaleca się unikania pracy w zakurzonym obszarze oraz w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Aby kupić ręczne i elektryczne nożyce do blachy w przystępnych cenach, załóż konto w naszym sklepie internetowym AUTODOC. Cena każdego oferowanego przez nas produktu jest niska. Na wiele produktów dostępne są zniżki. Już dziś wybierz wszystko, czego potrzebujesz i złóż zamówienie przez Internet, aby niedrogo otrzymać użyteczne narzędzia.

loader Prosimy, poczekać!...