Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Pincety przemysłowe

wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
42 Artykułów

Pincety przemysłowe: co trzeba wiedzieć

Pincety przemysłowe to narzędzia ręczne posiadające dwie sprężyste końcówki. Są one skonstruowane do podnoszenia oraz przytrzymywania elementów, które są trudne lub niebezpieczne do wyciągnięcia palcami. Narzędzia te są niezbędne do montażu małych elementów złącznych w miejscu o ograniczonej przestrzeni oraz demontażu urządzeń elektronicznych w samochodzie. Pincety okażą się użyteczne podczas zamocowywania małych skórzanych i tekstylnych elementów tapicerki wnętrza auta.

Jakie są rodzaje pincet przemysłowych?

Ze względu na materiał wykonania:

  • ze stali nierdzewnej, stopowej lub hartowanej,
  • ze stopów tytanu,
  • z niklu lub innych metali.

Wiele modeli posiada przykładowo galwaniczną, przeciwodblaskową i antystatyczną powłokę. Niektóre z nich są odporne na wzbudzenie oraz wpływ płynów technicznych, kwasów i zasad. Cena tych narzędzi jest zazwyczaj wysoka.

Narzędzia różnią się także między sobą następującymi kryteriami:

  • długością - dany parametr waha się zazwyczaj między 125 a 200 mm,
  • kształtem końcówek - w katalogach prezentowane są narzędzia z prostymi i zakrzywionymi końcówkami; niektóre modele wyposażone są w małe lub duże nacięcia.

Producenci oferują także narzędzia o niespotykanej konstrukcji wykorzystywane do konkretnego celu:

  • pincety samozaciskowe - pincety o działaniu odwrotnym są wykorzystywane do montowania części bez przykładania jakiejkolwiek siły,
  • mikropincety - posiadają ostre i cienkie końcówki, dzięki czemu są wygodne do manipulowania maleńkimi częściami,
  • izolowane - wyposażone w izolowane elementy i wykorzystywane do pracy z częściami przewodzącymi prąd.

Oprócz pojedynczych narzędzi można kupić zestaw pincet przemysłowych. Bardzo popularne są zestawy składające się z dwóch lub czterech narzędzi o różnorodnych kształtach.

Wskazówki dotyczące korzystania z pincet przemysłowych

Podczas korzystania z narzędzi przestrzegaj zaleceń producenta. Nie rozwieraj końcówek pincety szerzej, niż jest to możliwe. Może to spowodować jej pęknięcie.

Pincety przemysłowe przechowuj w czystym i suchym miejscu i chroń je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Narzędzia oczyszczaj z brudu, po każdym ich użyciu, przy pomocy miękkiej ściereczki.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Załóż konto na AUTODOC i niedrogo kupuj wszystko, czego potrzebujesz do naprawy samochodu. Oferujemy przystępną politykę cenową oraz często przeprowadzamy różnorodne promocje. Skorzystaj z możliwości korzystnych zakupów – już teraz złóż zamówienie w naszym sklepie internetowym.

loader Prosimy, poczekać!...