Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Pneumatyczne pistolety natryskowe

wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
264 Artykułów

Pneumatyczne pistolety natryskowe: co trzeba wiedzieć

Pneumatyczne pistolety natryskowe są stosowane do oczyszczania części oraz trudno dostępnych szczelin. Pomagają one w przygotowaniu powierzchni do malowania, zapewniają szybkie i równomierne nałożenie farby oraz innych związków chemicznych.

Jakie są rodzaje pneumatycznych pistoletów natryskowych?

  • Pistolety nadmuchowe - oczyszczają części z zabrudzeń; są one stosowane w trakcie prac naprawczych do usunięcia pyłu i opiłków po procesie wiercenia lub szlifowania; używa się je też do osuszania części zamiennych po ich umyciu; zapewniają one również szybszą polimeryzację podkładów i farb,
  • Pistolety pneumatyczne do pompowania opon - wyposażone są w przewód z dyszą przymocowaną do końcówki zaciskowej oraz manometru; są one stosowane do kontrolowania i regulacji ciśnienia w oponach,
  • Pistolety do piaskowania - służą do oczyszczania starej farby, śladów korozji oraz zabrudzeń z danej powierzchni; mogą być one stosowane do matowienia powierzchni przed nałożeniem warstwy podkładu lub farby, umożliwiając wyszlifowanie części na lustrzany połysk,
  • Pistolety malarskie - są skonstruowane do szybkiego i równomiernego nałożenia płynów, na przykład inhibitorów korozji i farb; są one stosowane do mycia i oczyszczania trudno dostępnych elementów, a w szczególności filtrów sadzy oraz katalizatorów.

Zasada działania

Pistolety nadmuchowe oraz pistolety pneumatyczne do pompowania opon posiadają taką samą konstrukcję. Po podłączeniu ich do kompresora, do uchwytu narzędzia dostarczane jest sprężone powietrze, a po naciśnięciu spustu jest ono uwalniane przez dyszę.

Narzędzia stosowane do malowania i piaskowania wyposażone są w specjalny zbiornik. Może być on przymocowany do górnej lub dolnej części narzędzia. Sposób, w jaki farba lub środek ścierny jest spryskiwany, zależy od pozycji zbiornika. Jeśli znajduje się on w górnej części narzędzia, płyn lub środek ścierny przedostaje się do kanału powietrznego wskutek działania grawitacji. Natomiast gdy zbiornik umieszczony jest w dolnej części narzędzia, płyny są zasysane wskutek działania próżni.

Porady dotyczące korzystania z pneumatycznych pistoletów natryskowych

Po rozpakowaniu narzędzia powinieneś zachować jego instrukcję obsługi. Zawiera ona istotne informacje dotyczące sposobu regulacji ciśnienia, dyszy, napełnienia zbiornika, itp. Za każdym razem, gdy skorzystasz z pneumatycznego pistoletu natryskowego, konieczne jest przeczytanie zaleceń producenta dotyczących wybrania odpowiedniego trybu pracy urządzenia.

Niezbędne jest także upewnienie się, czy płyn, który masz zamiar wykorzystać, jest kompatybilny z narzędziem. Przykładowo zabrania się korzystania z pneumatycznego pistoletu natryskowego o aluminiowym korpusie do nakładania środków zawierających trichlorotrifluoroetan, dichlorometan lub rozpuszczalniki na bazie fluorowcowanych węglowodorów, gdyż istnieje ryzyko zagrożenie Twojego zdrowia.

Podczas pracy niezwykle ważne jest zachowanie środków bezpieczeństwa. W trakcie malowania lub nakładania środków antykorozyjnych zapobiegających odpryskom po uderzeniach kamieni oraz środków do piaskowania powinieneś założyć ochronne okulary oraz respirator (maskę). Zabrania się spryskiwania środków w okolicach otwartego ognia - istnieje wtedy ryzyko pożaru. Nie wolno także kierować strumienia na nieosłonięte rejony Twojego ciała, gdyż możesz tym samym uszkodzić swoją skórę.

Wymagane jest upewnienie się, że pneumatyczne pistolety natryskowe są sprawne, a ich przewody oraz mocowania są w pełni szczelne. Nie wolno korzystać z uszkodzonych części.

AUTODOC: wygodne zakupy online

W naszym katalogu znajdziesz szeroki asortyment narzędzi do wykonywania różnorodnych prac. Dzięki nim naprawa oraz konserwacja samochodu będzie łatwa i wygodna. Oferujemy wyłącznie wysokiej jakości produkty pochodzące od wszystkich znanych producentów. Dzięki szerokiemu wyborowi produktów z pewnością znajdziesz swoją ulubioną markę. Kupując od nas pneumatyczne pistolety natryskowe znacznie zaoszczędzisz, gdyż jedną z głównych zalet sklepu internetowego AUTODOC są przystępne ceny.

loader Prosimy, poczekać!...