Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Szczotki druciane

wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
275 Artykułów

Szczotki druciane: co trzeba wiedzieć

Szczotki druciane to specjalne narzędzia skonstruowane do oczyszczania części przed ich malowaniem, nakładaniem inhibitorów korozji lub innego rodzaju prac. Dzięki nim dużo łatwiejsze jest usunięcie śladów korozji, starej farby, zgorzeliny i uporczywych plam.

Jakie są rodzaje szczotek drucianych?

Zgodnie z przeznaczeniem dostępne są narzędzia do:

  • metalu - pomagają oczyszczać podwozie samochodu, usuwają farbę z powierzchni nadwozia oraz stosowane są do oczyszczania połączeń spawanych.
  • gumy - ich włosie jest pokryte poliuretanem i posiada łagodny wpływ na obrabianą powierzchnię; narzędzia te używa się często do przygotowania opon do konserwacji.

W zależności od konstrukcji:

  • ręczne - są niedrogie i zapewniają precyzyjne oraz ostrożne czyszczenie; odpowiednie do pracy na niewielkich powierzchniach.
  • montowane na wrzecionach - szczotki te montowane są do szlifierek lub wiertarek. Skutecznie usuwają one uporczywe plamy i są wygodne do oczyszczania dużych powierzchni; mogą posiadać kształt tarczy, garnka, stożka lub pędzla.

Włosia narzędzi mogą być wykonane z:

  • plecionego drutu - są one odpowiednie do szorstkiego oczyszczania, np. do czyszczenia połączeń spawanych oraz pomagają w usuwaniu głębokich plam oraz grubej warstwy korozji,
  • falistego drutu - są one odpowiednie do usuwania drobnych zabrudzeń, nie uszkadzają dolnych warstw powierzchniowych oraz stosowane są do teksturowania materiału; wygładzają one powstałe zadziory.

Drut szczotki może mieć różnorodne średnice. Im jest ona większa, tym szczotka ma bardziej agresywny efekt na obrabianą część i na odwrót.

Wskazówki dotyczące korzystania ze szczotek drucianych

Grubość drutu powinna być dobierana zgodnie z parametrami materiału oraz rodzajem i zakresem prac, aby nie uszkodzić danej powierzchni. Zaleca się rozpoczęcie pracy szczotką drucianą o cieńszym włosiu. Następnie możesz ocenić rezultaty i w razie potrzeby skorzystać ze szczotek drucianych montowanych na wrzecionach lub ręcznych szczotek drucianych o większej średnicy włosia. W przypadku korzystania z wiertarki lub szlifierki niezwykle ważne jest sprawdzenie, czy część jest pewnie zamocowana.

Podczas wykonywania prac nie naciskaj zbyt mocno narzędziem na powierzchnię. Istnieje ryzyko uszkodzenia oraz przedwczesnego zużycia się.

Oczyszczanie powinno być dokonywane z założonymi goglami ochronnymi, maską ochronną lub respiratorem (maską z filtrem). Drobne cząsteczki oczyszczanych produktów są groźne dla oczu oraz dróg oddechowych. Niektóre rodzaje prac wymagają wcześniejszego nałożenia środków chemicznych, takich jak środki zmiękczające lub konwertery rdzy.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Nie wiesz, w jaki sposób wybrać i zamówić wysokiej jakości szczotki druciane w przystępnej cenie? Pozwól naszym specjalistom ze sklepu internetowego AUTODOC Ci w tym pomóc. Kupując u nas, zaoszczędzisz swój czas i pieniądze, gdyż regularnie przeprowadzamy promocje, oferujemy przystępne ceny, a także bardzo szybko przetwarzamy i wysyłamy nasze zamówienia. Skontaktuj się z naszymi pracownikami drogą mailową lub poprzez czat online, a bardzo szybko otrzymasz odpowiedź na wszystkie Twoje pytania.

loader Prosimy, poczekać!...