Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Szczypce tnące

wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
562 Artykułów

Szczypce tnące: co trzeba wiedzieć

Szczypce tnące są stosowane do cięcia małych części wykonanych z metalu i plastiku, takich jak przewody elektryczne.

Jakie są rodzaje szczypiec tnących?

Ze względu na ułożenie ostrzy:

  • szczypce tnące czołowe - ich element roboczy jest ustawiony pod kątem prostym do rączek. Są one skonstruowane do cięcia małych części przewodów; zazwyczaj używane w elektronice.
  • szczypce tnące boczne - ich ostrza znajdują się na tej samej osi, co rączki. Wygodnie jest korzystać z tych narzędzi do cięcia na kawałki przewodów oraz kabli, gdyż ich konstrukcja umożliwia cięcie kawałków o dowolnej długości.

Zgodnie z przeznaczeniem:

  • do lekkiej pracy - charakteryzują się one niewielką wagą oraz rozmiarami. Można je wykorzystywać do pracy z częściami o grubości do kilku milimetrów.
  • do ciężkiej pracy - są one wyposażone w długie rączki oraz system podwójnej dźwigni. Umożliwiają one cięcie części do 12 mm grubości.
  • do sprzętu elektrycznego i elektronicznego - posiadają izolowane, ergonomiczne rączki umożliwiające bezpieczny chwyt.
  • do ściągania izolacji z przewodów - posiadają one specjalne otwory na ostrzach.

Wskazówki dotyczące korzystania ze szczypiec tnących

Przed rozpoczęciem pracy niezbędne jest upewnienie się, czy dane narzędzie służy do cięcia elementów o konkretnej średnicy. Informacja ta powinna znajdować się na opakowaniu. Przekroczenie maksymalnego dopuszczalnego obciążenia prowadzi do przedwczesnego uszkodzenia narzędzia.

Powinieneś używać szczypiec tnących wyłącznie zgodnie z ich przeznaczeniem. Jeśli ich rączki nie są izolowane, nie są one odpowiednie do przecinania przewodów pod napięciem. Niezwykle ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz pamiętanie, aby nie wkładać swoich palców pomiędzy ostrza szczypiec.

Podczas korzystania ze szczypiec tnących czołowych lub bocznych niezwykle ważne jest upewnienie się, czy ostrza całkowicie się zamykają.

Sprzęt powinien być koniecznie przechowywany w czystym i suchym pomieszczeniu. Aby chronić ruchome elementy narzędzia przed korozją oraz sklejaniem się ze sobą, niezbędne jest od czasu do czasu nasmarowanie ich olejem silnikowym.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Szybkość oraz jakość napraw samochodu zależy bezpośrednio od prawidłowo dobranych narzędzi. Podczas kupowania wyposażenia niezbędne jest wzięcie pod uwagę właściwości obrabianego materiału, jak i również tego, jak często będziesz korzystał z narzędzia. Nie wahaj się skontaktować ze specjalistami naszego sklepu internetowego, dzięki czemu zaoszczędzisz swój czas na poszukiwaniu pożądanych produktów. Pomogą Ci oni szybko złożyć zamówienie na szczypce tnące oraz inne produkty, poinformują Cię o aktualnych promocjach, oszacują czas dostawy oraz udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

loader Prosimy, poczekać!...