Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Szlifierki taśmowe

wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
16 Artykułów

Szlifierki taśmowe: co trzeba wiedzieć

Szlifierki taśmowe są używane do obróbki powierzchni części samochodowych, np. przed ich malowaniem. Pomagają one możliwie szybko i prosto usunąć nieregularności powierzchni oraz są doskonałe do szlifowania dużych powierzchni roboczych.

Zasada działania

Szlifierki taśmowe są napędzane silnikiem elektrycznym lub pneumatycznym, a ich działanie oparte jest na napędzie pasowym. Elementem roboczym jest taśma ścierna zamontowana na dwóch kołach taśmowych, które poruszają się przez cały czas w jednym kierunku. Jako podstawa użyta jest metalowa płyta z miękką wyściółką lub ramieniem stykowym. Wał silnika wyposażony jest w dwa wirniki: pierwszy z nich używany jest do chłodzenia silnika, a drugi pomaga w zbieraniu pyłu do pojemnika na pył.

Jakie są rodzaje szlifierek taśmowych?

Ze względu na sposób korzystania z narzędzia:

  • ręczne - wymagają przesuwania narzędzia po obrabianej powierzchni. Urządzenia te są często wykorzystywane do szlifowania twardych części lub elementów niemożliwych do demontażu.
  • stacjonarne - są one pewnie zamocowane do podstawy, takiej jak ławka. Najczęściej wykorzystuje się je do gruntownej obróbki części, w tym usuwania starej farby; w tym przypadku nie same narzędzie jest przesuwane, a obrabiana część.

Ze względu na poziom parametrów roboczych:

  • do użytku domowego - wyposażone w silnik o mocy 500-800 W; mogą zapewnić prędkość taśmy rzędu 360 metrów na minutę. Są one niedrogie, posiadają kompaktowe wymiary i są lekkie. Nie służą do stałych obciążeń, gdyż bardzo szybko się nagrzewają.
  • do użytku profesjonalnego - wyposażone w silnik o mocy wyjściowej powyżej 800 W, który porusza taśmę ścierną z prędkością do 1000 metrów na minutę. Są one w stanie pracować bez przerwy przez długi czas i są wygodne do szlifowania dużych powierzchni roboczych.

Ze względu na rodzaj źródła zasilania:

  • elektryczne - zasilane sieciowo. Są one najbardziej powszechne.
  • pneumatyczne - uważane za najbardziej niezawodne; mogą być stosowane w warunkach wysokiej wilgotności. Muszą być połączone ze sprężarką powietrza.

Wskazówki dotyczące korzystania ze szlifierek taśmowych

Gdy wymieniasz taśmę ścierną upewnij się, że jest ona odpowiednio naprężona. Kontroluj głębokość szlifowania. Zaleca się korzystanie ze specjalnej ramy szlifierskiej w celu precyzyjnego wykonywania pracy oraz zapewnienia doskonale gładkiej powierzchni. Wybierając tryb prędkości, weź pod uwagę rodzaj obrabianego materiału. Na przykład części plastikowe szlifuje się na najmniejszej prędkości, aby zapobiec ich przegrzaniu i stopieniu. Nie powinieneś naciskać na szlifierkę taśmową, gdyż może to spowodować uszkodzenie obrabianej powierzchni.

Podczas korzystania z urządzenia musisz przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Powinieneś zapobiegać przedostawaniu się ciał obcych, w tym kabla zasilającego, pomiędzy obrabianą część a ruchomy element roboczy. Zaleca się włączenie narzędzia tylko wtedy, kiedy jesteś całkowicie gotowy do pracy, aby uniknąć niekontrolowanych szarpnięć. Zabrania się korzystania z narzędzi elektrycznych, które mają widoczne uszkodzenia na ich korpusie, kablu lub przewodach pneumatycznych.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Zakupy przez Internet są zawsze korzystne i wygodne, zwłaszcza jeśli jesteś klientem sklepu internetowego AUTODOC. Nasz katalog obejmuje wysokiej jakości produkty niezawodnych marek. Rozsądne ceny, oferty specjalne i niedroga dostawa pomogą w zaoszczędzeniu Twoich pieniędzy. Aby kupić szlifierkę taśmową lub jakiekolwiek inne narzędzie, skorzystaj ze znajdującej się na naszej stronie internetowej wyszukiwarki lub skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

loader Prosimy, poczekać!...