Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Szlifierskie tarcze zdzierakowe

wygląd
34 Artykułów

Szlifierskie tarcze zdzierakowe: co trzeba wiedzieć

Ściernice pomagają poszerzyć zakres funkcji danego sprzętu. Za ich pomocą możliwe jest ostrzenie narzędzi, cięcie metalu, szlifowanie oraz polerowanie powierzchni roboczych.

Jakie są rodzaje ściernic?

Zgodnie z przeznaczeniem:

  • do cięcia - element roboczy w tych ściernicach występuje w postaci krawędzi tnącej; służą do przecinania małych części metalowych.
  • druciane - wyglądają jak metalowa szczotka w kształcie tarczy z drutem plecionym lub falistym; doskonałe do usuwania starej warstwy farby z nadwozia samochodu.
  • do szlifowania - posiadają powierzchnię ścierną; skutecznie usuwają wady części zamiennych; stosowane są m.in. do oczyszczania połączeń spawanych.
  • do polerowania - wykonane z filcu lub jakiegokolwiek innego miękkiego materiału. Stosowane są podczas wykonywania prac wykończeniowych; sprawiają, że części samochodowe wyglądają gładko i lśniąco; odpowiednie do polerowania lakieru.
  • do ostrzenia - służą do szorstkiej obróbki części metalowych. Są one również stosowane do ostrzenia ostrzy przeróżnych narzędzi.

Wskazówki dotyczące korzystania ze ściernic

Dozwolone jest korzystanie ze ściernic tylko o wymiarach określonych przez producenta. Nieprawidłowa średnica części wymiennej może spowodować zranienie się. Poza tym akcesoria te powinny być zawsze kompatybilne z obrabianą powierzchnią.

Korzystaj z środków ochrony osobistej: gogli ochronnych, rękawic, respiratora (maski z filtrem).

Unikaj nagrzewania malowanych elementów nadwozia lub plastikowych części zamiennych podczas ich polerowania. W przeciwnym razie kolor i struktura farby może wypłowieć, a elementy plastikowe mogą się stopić.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Ściernice są użyteczne do szerokiego zakresu zadań. Szczególnie, gdy posiadasz do nich różnorodne wymienne głowice. Polecamy Ci kupno zestawu ściernic, dzięki czemu będziesz posiadał pod ręką wszystkie niezbędne narzędzia. Dodatkowo kupując kilka produktów na raz, zaoszczędzisz na kosztach dostawy. Dzięki niskim cenom na wszystkie nasze produkty będziesz w stanie otrzymać jeszcze więcej za taką samą kwotę pieniędzy. Aby dowiedzieć się więcej na temat szczegółowych informacji o produkcie, jego kompatybilności do konkretnego modelu narzędzia elektrycznego, aktualnych promocjach oraz warunkach dostawy, skontaktuj się z naszymi specjalistami.

loader Prosimy, poczekać!...