Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Zestaw narzędzi

wygląd
217 Artykułów

Zestaw narzędzi: co trzeba wiedzieć

Zestawy narzędzi zawierają wszystkie potrzebne Ci narzędzia do wykonywania różnorodnych prac. Znajdujące się w nich elementy różnią się od siebie zarówno konstrukcją, jak i celem zastosowania.

Rodzaje zestawów narzędzi

Ze względu na zawarte narzędzia:

 • uniwersalne - obejmują one narzędzia skonstruowane do różnorodnych zadań, tj.: klucze oczkowe i płaskie, szczypce, adaptery i przedłużki, klucze grzechotkowe, bity i nasadki.
 • do określonego celu - skonstruowane do konkretnych zadań. Do tych narzędzi należą na przykład:
  • narzędzia do prac pod napięciem - obejmują narzędzia używane do naprawy okablowania samochodu: wkrętaki, zaciski elektryczne, mierniki uniwersalne i inne,
  • narzędzia do pracy w metalu - używane do obróbki elementów metalowych; obejmują one: piły, gwintowniki, pilniki, imadła oraz inne narzędzia,
  • narzędzia do tapicerki - zestawy tych narzędzi zawierają sprzęt umożliwiający usunięcie zaczepów, obejm oraz różnorodnych elementów mocujących.

Zgodnie z przeznaczeniem:

 • naprawcze - wykorzystywane do wymiany części oraz ich naprawy w razie usterek,
 • diagnostyczne - dane zestawy narzędzi wykorzystywane są do testowania różnych systemów, jednostek i podzespołów. W ich skład wchodzą na przykład: zestawy do mierzenia ciśnienia wtrysku paliwa, testery szczelności różnorodnych systemów oraz testery zużycia płynu przeciw zamarzaniu szyby, a także zużycia paliwa.

Wskazówki dotyczące korzystania z zestawów narzędzi

Korzystaj z narzędzi oraz zestawów narzędzi wyłącznie zgodnie z ich przeznaczeniem. Z tego względu przeczytaj najpierw ich instrukcję obsługi oraz sprawdź, jak należy używać każdego z narzędzi.

Podczas montażu narzędzi zbudowanych z kilku elementów, na przykład podczas mocowania nasadki do klucza nasadowego z adapterem, upewnij się, że każda część jest bezpiecznie przymocowana.

Po zakończeniu pracy zawsze oczyść narzędzia z brudu, aby ochronić je przed zniszczeniem. Nie poddawaj ich zbyt dużym obciążeniom.

Zaleca się sporadyczne nasmarowanie ruchomych elementów niektórych narzędzi. Przechowuj narzędzia w skrzynce na narzędzia, w suchym miejscu.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Chciałbyś kupić wysokiej jakości zestaw narzędzi w przystępnej cenie? Skorzystaj z usług naszego sklepu internetowego. Oferujemy:

 • Przyjazną dla użytkownika wyszukiwarkę. Przy jej pomocy wyszukanie odpowiedniego produktu zajmie Ci jedynie kilka minut.
 • Doskonałą obsługę. Nasi specjaliści bardzo szybko udzielą Ci odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania, pomogą w złożeniu zamówienia oraz przygotują Twoje zamówienie do wysyłki.
 • Rozsądne ceny. Dzięki regularnym promocjom będziesz w stanie znacznie zmniejszyć koszty zakupów.
loader Prosimy, poczekać!...