Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Zestawy przebijaków

wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
22 Artykułów

Zestawy przebijaków: co trzeba wiedzieć

Przebijaki są stosowane do przebijania elementów o różnorodnej grubości wykonanych z metalu, gumy, skóry oraz innego rodzaju materiałów. Niezbędne podczas montażu elementów nadwozia samochodu oraz silnika. W przeciwieństwie do wierteł, które mogą uszkodzić tak cienkie elementy, narzędzia te mogą wykonać gładkie otwory, których krawędzie nie wymagają dalszej obróbki.

Jakie są rodzaje przebijaków?

W katalogach producentów możesz spotkać akcesoria różniące się między sobą zasadą działania:

  • hydrauliczne - zasilane zwiększającym się ciśnieniem płynu roboczego oraz wyposażone w regulator głębokości przebijania. Charakteryzują się wysoką prędkością roboczą oraz są odpowiednie nawet do grubego metalu.
  • pneumatyczne - wymagają sprężarki, która dostarcza powietrze; szeroko stosowane do materiałów o małej lub średniej grubości.
  • ręczne - niedrogie, odpowiednie do przebijania cienkiego metalu, skóry oraz gumy. Zestawy ręcznych przebijaków mogą występować w formie:
    • rurek - posiadają one ostrą końcówkę oraz gruby trzon, w który uderza się młotkiem; wykonane z hartowanej stali. Przez Internet możesz także zamówić akcesoria z funkcją rozwiercania. Narzędzia te charakteryzują się elementem roboczym w kształcie stożka. Przy ich pomocy możesz nie tylko wykonać otwór, ale i także poszerzyć go do wymaganej średnicy.
    • szczypiec - wyposażone są w mechanizm dźwigniowy i pracują dzięki ściśnięciu rączek. Obrabiany element jest umieszczany pomiędzy płytkami z ostrymi krawędziami. Są one zazwyczaj stosowane do materiałów o grubości do 6 mm. Dostępne są w sprzedaży w zestawie z wymiennymi ostrzami o różnorodnej średnicy.

Większość producentów oferuje akcesoria wykonane ze stali chromowo-wanadowej lub szybkotnącej stali narzędziowej. Narzędzia wykonane z pierwszego rodzaju materiału bardzo dobrze przebijają elementy metalowe, a z drugiego rodzaju materiału – są dobre do przebijania gumy i skóry. Czasami przebijaki pokryte są lakierem ochraniającym je przed działaniem korozji.

Porady dotyczące korzystania z przebijaków

Przed rozpoczęciem pracy niezbędne jest podłożenie pod obrabianą część gładkiej deski o średniej grubości. Dzięki temu otwór będzie na tyle gładki, jak to tylko możliwe.

Narzędzia ręczne w formie rurki powinny być trzymane pod kątem 90° do powierzchni; uderzenia młotka powinny być szybkie. Rączki szczypiec powinny być delikatnie ściskane, równomiernie przykładając siłę. Jeśli regularnie korzystasz z narzędzia przez dłuższy czas bez przerw, jego element roboczy powinien być schładzany w wodzie.

Połączenia przegubowe wymagają regularnego smarowania. Od czasu do czasu powinieneś zaostrzać elementy tnące; w przeciwnym razie narzędzie te mogą uszkodzić obrabianą część samochodową.

AUTODOC: wygodne zakupy online

W sklepie internetowym AUTODOC będziesz mógł kupić - w przystępnej cenie - przebijaki oraz inne produkty do konserwacji samochodu. Dzięki szerokiemu zakresowi produktów zaoszczędzisz swój czas i wysiłek, gdyż nie będziesz musiał wyszukiwać pożądanych akcesoriów na przeróżnych stronach internetowych. Jeśli narzędzie, którego potrzebujesz, jest obecnie dostępne w promocji, będziesz w stanie wydać na nie jeszcze mniej pieniędzy.

loader Prosimy, poczekać!...