Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Opony całoroczne

Producenci
Wybierając spośród 700 wysokiej jakości Opony uniwersalne!
Wyników na stronę:

Opony całoroczne do samochodów osobowych są odpowiednie w krajach z umiarkowanym klimatem: chłodne lata i suche zimy. Produkty te stosowane są, gdy temperatura otoczenia wynosi między -7 a + 20°C.

Zalety opon całorocznych do samochodów osobowych

Opony te oszczędzają właścicielowi samochodu kłopotów z ciągłym monitorowaniem temperatury otoczenia w celu wymiany opon. Nadają się one do całorocznego użytkowania. Ponadto nie musisz martwić się o to, kiedy kupić i gdzie przechowywać opony na wymianę. Stosowanie takich opon nie pogarsza osiągów prędkości pojazdu. Kolejną zaletą jest fakt, że są one cichsze w porównaniu do opon zimowych. Wzór bieżnika zapewnia dobrą przyczepność na śliskich i suchych nawierzchniach. Zagwarantowane jest także odprowadzanie wody i topniejącego śniegu, co zmniejsza ryzyko hydroplaningu. Opony na każdą pogodę są wykonane z twardszego materiału niż zimowe: w celu uzyskania lepszej przyczepności do składu często dodawane są związki krzemu.

6 wskazówek dotyczących wyboru i zakupu

  1. Należy pamiętać, że wzór bieżnika może być:
    1. Symetryczny. Jeśli bieżnik jest bezkierunkowy, przyczepność pozostanie taka sama nawet podczas cofania. Wzór kierunkowy zapewnia błyskawiczne odprowadzanie wody lub śniegu: produkty tego typu są odpowiednie do częstego użytkowania na mokrych drogach.
    2. Asymetryczny. Taka konstrukcja zapewnia przyczepność samochodu do drogi podczas wykonywania manewrów i wysoki poziom komfortu akustycznego.
  2. Jeśli zamierzasz kupić opony całoroczne do samochodów osobowych, nie zapomnij o oznaczeniach. Na pierwszym miejscu stoi szerokość.Jeśli nie jest to zabronione przez producenta samochodu, zamiast standardowych opon można zamontować szersze opony. Poprawia to przyczepność na drodze, jednak węższe opony mają pozytywny wpływ na efektywność paliwową.
  3. Wybierz wysokość przekroju. Model niskoprofilowy lub pełnoprofilowy może zostać zamontowany, jeśli zezwala na to dokumentacja techniczna pojazdu. Pamiętaj, że opony pierwszego typu przyczyniają się do lepszej przyczepności pojazdu podczas wykonywania manewrów, a drugiego - do niskiego poziomu hałasu i drgań.
  4. Jeżeli preferujesz sportowy styl jazdy i posiadasz pojazd z silnikiem o dużej mocy, weź pod uwagę indeks prędkości. W przeciwieństwie do wielu modeli zimowych ten parametr dla opon na każdą pogodę może osiągnąć 240 km/h.
  5. Dowiedz się więcej o wskaźniku przyczepności na mokrej nawierzchni na naszej stronie internetowej lub od specjalistów z naszego sklepu internetowego. Przykładowo, jeśli jest to indeks A, droga hamowania będzie najkrótsza, jeśli F - najdłuższa.
  6. Przed zakupem upewnij się, że nie upłynęła ważność produktu. Zazwyczaj termin ważności wynosi około 5 lat od daty produkcji.

Autodoc.pl to duży sklep online z oponami całorocznymi do samochodów osobowych

Dzięki intuicyjnej stronie internetowej i wygodnej aplikacji mobilnej będziesz w stanie wybrać odpowiednie produkty z katalogu całorocznych opon do samochodów osobowych w przeciągu kilku minut. Oferujemy rozsądne ceny i często prowadzimy promocje,stąd wszystkie produkty, które oferujemy są niedrogie. Nasi specjaliści wsparcia klienta z przyjemnością pomogą Ci dokonać zakupu online i zorganizują jego szybką dostawę.