Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Frezy

wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
38 Artykułów

Frezy: co trzeba wiedzieć

Frezy są często używane do wykonywania wgłębień w obrabianym metalu oraz do nacinania gwintów. Są to akcesoria wymienne do frezarek i posiadają wiele zębów wykonanych z wytrzymałego materiału. W momencie ich obracania się pożądana ilość metalu jest wykrawana z konkretnej powierzchni obrabianej części.

Jakie są rodzaje frezów?

W katalogach producentów można spotkać produkty, które różnią się swoją konstrukcją:

 • jednoczęściowe;
 • zbudowane z wielu zespawanych ze sobą elementów;
 • zbudowane z wielu elementów łączonych, np. śrubami.

Przez Internet możesz kupić akcesoria o następującym kształcie:

 • Frezy walcowe - są one używane do obrabiania dużych powierzchni roboczych.
 • Frezy tarczowe - są one używane do cięcia części, fazowania oraz wykonywania rowków. Tego typu frezy mogą posiadać krawędzie tnące po jednej lub po obu stronach. Wśród nich dostępne są narzędzia skonstruowane do obróbki zgrubnej lub wykończeniowej.
 • Frezy czołowe - są one odpowiednie nawet do wyjątkowo wytrzymałych metali. Przy ich pomocy obrabiane są płaskie powierzchnie robocze oraz części samochodowe z wystającymi elementami. Dzięki dużej ilości zębów cała procedura nie zabiera wiele czasu.
 • Frezy modułowe do frezowania zębów kół zębatych - dzięki wysokiej precyzji są one używane do obróbki kół zębatych i wielowypustów.
 • Frezy palcowe - są one wykorzystywane do frezowania stopni, wgłębień oraz wzajemnie prostopadłych płaszczyzn. W zależności od rozmiaru elementu roboczego narzędzia te podzielone są na akcesoria do obróbki wstępnej lub wykończeniowej.
 • Frezy do cięcia - są to narzędzia wyposażone albo w drobne zęby do przecinania części wykonanych ze stopów aluminium czy magnezu, lub też w duże zęby odpowiednie do cięcia stali i żeliwa.

W sklepach internetowych możesz spotkać narzędzia wykonane z następujących materiałów:

 • stali szybkotnącej;
 • stali narzędziowej węglowej;
 • stopów wolframu i kobaltu, czasami zawierających tytan;
 • ceramiczne.

Frezy różnią się także między sobą rodzajem mocowania oraz geometrią ich zębów. Krawędzie tnące mogą być proste, spiralne lub kątowe.

Wskazówki dotyczące korzystania z frezów

Specyfikacja narzędzia powinna odpowiadać wymiarom obrabianych części oraz mocy używanego sprzętu. Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że część wymienna oraz część obrabiana są unieruchomione. Zabrania się korzystania z akcesoriów z defektami ze względu na istniejące ryzyko uszkodzenia części lub zranienia się. Oznakami awarii narzędzia są wibracje oraz niska jakość frezowania.

W celu uniknięcia przegrzania się frezu skorzystaj ze specjalnego płynu do cięcia. Jest on tani, ale pomaga w zapobieganiu uszkodzenia powierzchni części samochodowej. Nie zapomnij o środkach ochrony osobistej, które obejmują gogle ochronne oraz respirator (maskę z filtrem).

AUTODOC: wygodne zakupy online

W naszym sklepie internetowym możesz kupić wszystko, czego możesz potrzebować do naprawy Twojego samochodu. W szczególności możesz u nas zamówić frezy, punktaki centrujące, dłuta do metalu oraz inne produkty. Nasi kompetentni specjaliści z działu wsparcia technicznego klienta pomogą Ci w dokonaniu wyboru. Poza tym poinformują Cię oni o aktualnych promocjach, które dadzą Ci możliwość zakupu produktów w wyjątkowo niskiej cenie. Zdecyduj się na AUTODOC i już teraz zacznij oszczędzać pieniądze!

loader Prosimy, poczekać!...