Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Wykrętaki / zestawy wykrętaków

wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
105 Artykułów

Wykrętaki / zestawy wykrętaków: co trzeba wiedzieć

Naprawy samochodowe często obejmują usuwanie uszkodzonych śrub, wkrętów, gwintowanych trzpieni oraz innych elementów złącznych. Nie jest to zawsze możliwe przy pomocy kombinerek lub płaskiego klucza. W takich przypadkach wykorzystywany jest wykrętak. Jest to narzędzie ręczne w formie pręta. Wkłada się je w otwór wywiercony po środku odkształconego łącznika, a następnie wykręca wraz z zaklinowaną częścią.

Z tego względu, że elementy złączne różnią się między sobą średnicą gwintu, aby je usunąć będziesz potrzebować narzędzi o różnych rozmiarach. Najwygodniej jest kupić zestaw wykrętaków, który może również zawierać metalowe wiertła, pokrętki, nakrętki oraz inne.

Jakie są rodzaje wykrętaków?

Ze względu na konstrukcję:

  • wykrętaki stożkowe z rowkami - posiadają one kształt stożkowy ścięty i są wbijane do uszkodzonego łącznika. Narzędzia te są łatwe w użytku i dość niedrogie; odpowiednie do połączeń gwintowanych zarówno z gwintem prawoskrętnym, jak i lewoskrętnym.
  • wykrętaki spiralne z rowkami - są to elementy gwintowane wkręcane w element złączny, a następnie razem z nim usuwane. W tym celu będziesz musiał skorzystać z pokrętki.

Do produkcji tych narzędzi producenci korzystają z różnych wysokoodpornych materiałów. Najczęściej jest to stal chromowo-wanadowa lub chromowo-molibdenowa.

Wskazówki dotyczące korzystania z wykrętaków

Korzystaj z tego typu narzędzi zgodnie z zaleceniami producenta. Przed rozpoczęciem pracy nasmaruj zaklinowany element złączny smarem penetrującym. Jeśli znajdują się na nim ślady rdzy, skorzystaj ze specjalnego rozpuszczalnika do rdzy. Dzięki temu usunięcie mocowanie zabierze mniej czasu.

Przed wierceniem otworu nanieś oznaczenie punktakiem centrującym w środku elementu złącznego. Skorzystaj z wiertła o odpowiedniej średnicy oraz specjalnej tulei prowadzącej do centrowania wiertła.

Podczas używania wykrętaka spiralnego miej na uwadze, że możesz kręcić nim wyłącznie w kierunku skrętu gwintu. W przeciwnym razie istnieje możliwość uszkodzenia narzędzia.

AUTODOC: wygodne zakupy online

W katalogu AUTODOC dostępny jest szeroki wybór wysokiej jakości narzędzi do naprawy samochodu. Oferujemy przystępne ceny na wszystkie nasze produkty oraz często zapewniamy naszym klientom promocje i kupony zniżkowe. Już teraz zostań klientem naszego sklepu internetowego i rób wyłącznie korzystne zakupy przez Internet.

loader Prosimy, poczekać!...