Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

iDisc: 90% mniej pyłu podczas hamowania

Zapisz się
SIĘ DO NASZYCH NEWSLETTERÓW

Aby otrzymywać nasze najnowsze wiadomości i porady prosimy o podanie swojego adres e-mail:

Niemiecka firma będąca częścią Robert Bosch GmbH Group zaprezentowało ostatnio światu swój nowy wynalazek – tarcze hamulcowe o nazwie iDisc. Ich charakterystyczną cechą jest drobna powłoka wykonana z węglika wolframu, dzięki której możliwe było kilkukrotne  polepszenie wydajności produktu.

Węglik wolframu to jeden z najtwardszych na świecie materiałów, odrobinę gorszy od diamentu. Tarcze hamulcowe posiadające taką powłokę są odporne na ścieranie i zużywają się dwa razy wolniej niż tarcze hamulcowe wykonane z żeliwa. Poza tym podczas hamowania wytwarzają one o 90% mniej pyłu niż tarcze standardowe. Z tego powodu tarcze hamulcowe iDisc mają znaczący wkład w ochronę środowiska, gdyż, zgodnie ze statystykami, pył pochodzący z hamowania stanowi prawie 16% wszystkich szkodliwych produkowanych przez samochody zanieczyszczeń.

Zmniejszone ścieranie posiada także wartość praktyczną: po zamontowaniu w swoich samochodach innowacyjnych tarcz iDisc, kierowcy mogą zapomnieć o zakupie specjalnych środków do czyszczenia felg z pyłu, oszczędzając tym samym czas i pieniądze.

Kolejną niekwestionowaną zaletą tych części samochodowych jest ich odporność na przegrzewanie się. Nawet po wielu cyklach przyspieszania i zwalniania ich właściwości eksploatacyjne nie ulegają pogorszeniu. Miłośnicy samochodów sportowych doceniają także ich stylowy wygląd. Zgodnie ze zdaniem producenta powierzchnia tarcz nie ulega przyciemnieniu w czasie ich całego okresu eksploatacyjnego.

Poza tym węglik wolframu nie ulega korozji, dzięki czemu efektywność hamowania jest zachowana przez długi czas. W związku z brakiem korozji natychmiast po wciśnięciu pedału hamulca zapewniony jest bezpieczny kontakt pomiędzy tarczą a klockiem.

Cena nowości jest trzy razy wyższa niż cena standardowych, żeliwnych tarcz hamulcowych oraz trzy razy niższa niż cena tarcz ceramicznych. Poza tym specyfikacje techniczne tarcz hamulcowych iDisc są podobne do specyfikacji tarcz ceramicznych; z tego powodu jest to dobry zakup.