Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Belki przedłużające

wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
551 Artykułów

Belki przedłużające: co trzeba wiedzieć

Przedłużki do klucza nasadowego pomagają w łatwiejszym dokręceniu lub odkręceniu elementów złącznych w trudno dostępnych miejscach, np. w wąskich zagłębieniach. Służą one jako element pośredni między kluczem płaskim a nasadką. Zazwyczaj można znaleźć je w zestawie narzędzi samochodowych.

Jakie są rodzaje przedłużek do klucza nasadowego?

Ze względu na konstrukcję:

  • przedłużki elastyczne - umożliwiają one odkręcenie elementów złącznych pod pewnym kątem. Są one odpowiednie do pracy z elementami, do których dostęp jest zablokowany przez inne części.
  • przedłużki sztywne - idealne do wysokich obciążeń; solidne, niezawodne i odporne na zużycie.
  • przedłużki z przegubem - wyposażone w uniwersalny przegub. Posiadają zalety przedłużek sztywnych, jednak tak samo jak przedłużki elastyczne umożliwiają pracę pod pewnym kątem.

W zależności od dodatkowych parametrów:

  • przedłużki udarowe - skonstruowane do narzędzi udarowych, zazwyczaj stosowane do usuwania zaklinowanych elementów złącznych,
  • przedłużki izolowane - dzięki specjalnej powłoce izolacyjnej mogą być stosowane podczas naprawy podzespołów i jednostek, które posiadają przewody pod napięciem.

Poza tym narzędzia te różnią się między sobą długością oraz rozmiarem nasadki – po stronie, gdzie mocowany jest klucz oraz po stronie, gdzie mocowana jest nasadka.

Wskazówki dotyczące korzystania z przedłużek do klucza nasadowego

Przedłużki do klucza nasadowego mogą być stosowane wyłącznie z kluczem nasadowym. Jeśli wymiary gniazda nie są kompatybilne z parametrami narzędzia, możesz wtedy skorzystać ze specjalnych adapterów.

Zaleca się korzystanie ze specjalnych środków ułatwiających odkręcenie elementu złącznego oraz zredukowanie obciążeń, jakim poddawane jest urządzenie. Środek powinien zostać nałożony na gwint.

Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, czy narzędzie nie jest uszkodzone i jest pewnie przymocowane.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Podczas wykonywania prac naprawczych, na przykład pod maską, uzyskanie dostępu do znajdujących się tam elementów może być czasami wyzwaniem. Aby ułatwić sobie to zadanie, możesz kupić przedłużki do klucza nasadowego. Najlepszym pomysłem jest ich kupno w sklepie internetowym AUTODOC. Oferujemy:

  1. Przystępne ceny na wszystkie nasze produkty. Z nami oszczędzanie jest wyjątkowo łatwe.
  2. Szeroki wybór wysokiej jakości sprzętu. Naprawa samochodu będzie jeszcze prostsza.
  3. Kompetentne wsparcie. Wybór potrzebnego Tobie produktu zajmie Ci niewiele czasu.
  4. Bezpieczne metody płatności. Gwarantujemy płynne transakcje.
  5. Szybką dostawę. Nasi pracownicy wyślą Twoje zamówienie natychmiast po tym, jak otrzymamy Twoją płatność.
loader Prosimy, poczekać!...