Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Klucze do łożysk i tulei

wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
99 Artykułów

Klucze do łożysk i tulei: co trzeba wiedzieć

Klucze do łożysk i tulei są używane do montażu i demontażu różnorodnych części samochodowych: łożysk, tulei, uszczelek oraz innych części, które muszą ściśle przylegać do gniazda montażowego. Przy pomocy kluczy do łożysk i tulei możliwe jest zapobiegnięcie odkształceniu, zablokowaniu lub uszkodzeniu części. Równocześnie chronią one gniazdo montażowe przed odkształceniem. Kształt narzędzia jest taki sam jak kształt części, co zapewnia równomierną dystrybucję siły po całym jej obwodzie.

Jakie są rodzaje kluczy do łożysk i tulei?

Ze względu na materiał wykonania:

  • metalowe - wytrzymałe i odpowiednie do ruchomych elementów, które bardzo ciasno wpasowują się w części, jak na przykład w tuleje,
  • plastikowe - nie ważą one zbyt dużo i są odporne na korozję. Głównie wykorzystywane do wciskania kół pasowych i przekładni, jak i również łożysk i uszczelek.

Poza tym narzędzia te różnią się między sobą średnicą, wysokością i grubością ścianek. Podczas wykonywania zadania zawsze istotne jest wzięcie pod uwagę tych parametrów, gdyż nieprawidłowo dobrany klucz może spowodować uszkodzenie nowej części.

Wskazówki dotyczące korzystania z kluczy do łożysk i tulei

Przed skorzystaniem z narzędzia dokładnie przeczytaj instrukcję producenta. Upewnij się, że średnica narzędzia jest taka sama co średnica demontowanej części.

Gniazdo montażowe powinno być wyczyszczone z brudu i piasku, jeżeli istnieje taka potrzeba. W celu łatwiejszego montażu można nasmarować je specjalnym środkiem. Mimo wszystko zaleca się usunięcie środka konserwującego z powierzchni demontowanej części.

Podczas pracy powinieneś się zawsze upewnić, że narzędzie przylega do montowanego lub usuwanego elementu na całym jego obwodzie. W przeciwnym razie może się on zniekształcić.

Po zakończeniu pracy powinieneś dokładnie wyczyścić narzędzie. Najlepiej przechowywać je w skrzynce narzędziowej, ponieważ dzięki temu wszystkie potrzebne Ci narzędzia będą zawsze pod Twoją ręką.

AUTODOC: wygodne zakupy online

W katalogu naszego sklepu internetowego dostępny jest szeroki zakres wysokiej jakości, niedrogich narzędzi do naprawy i konserwacji samochodu. Przy ich pomocy wszystkie prace staną się łatwe, skuteczne i szybkie. Wygodna wyszukiwarka umożliwia znalezienie odpowiedniego produktu w ciągu kilku sekund. Specjaliści z naszego działu obsługi klienta są zawsze gotowi, aby udzielić Ci odpowiedzi na wszelkie pytania związane z wyborem produktów lub złożeniem zamówienia.

loader Prosimy, poczekać!...