Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Ściągacze łożyska wewnętrznego

wygląd
16 Artykułów

Ściągacze łożyska wewnętrznego: co trzeba wiedzieć

Ściągacze łożyska wewnętrznego to specjalne narzędzia skonstruowane do demontażu tulei, łożysk, złączy wału korbowego oraz innych części znajdujących się w głębokich zagłębieniach oraz trudno dostępnych miejscach.

Jakie są rodzaje ściągaczy łożyska wewnętrznego?

Ze względu na konstrukcję elementu chwytającego:

  • o konstrukcji zaciskowej - wykorzystywane do demontażu części poprzez chwytanie za kołnierz zewnętrzny, w przypadku gdy za kołnierzem jest bardzo mało miejsca,
  • o ramionach z pazurami - zapewniają pewny chwyt, ale wymagają trochę miejsca za ściąganą częścią,
  • ściągacze do opraw nieprzelotowych - przeznaczone do demontażu części pasowanych na lekki wcisk zarówno na pierścieniach wewnętrznych jak i zewnętrznych. Dwa przeciwstawne adaptery, wyposażone w kuliste zgrubienia, wsuwane są pomiędzy kołnierze łożyska zewnętrznego i wewnętrznego. Obracając się o 90 stopni, chwytają bieżnię łożyska.

Ze względu na zasadę działania:

  • ze śrubą napędową - konstrukcja tych narzędzi obejmuje ramiona krzyżowe i trzpień. Gdy śruba jest przekręcana, łożysko wyjmowane jest wraz ze ściągaczem.
  • z młotkiem ślizgowym - zbudowane są z trzpienia oraz przesuwającego się wzdłuż niego młotka ślizgowego oraz punktu mocowania. Część jest demontowana poprzez impulsy uderzeniowe. Narzędzia te są doskonałe do demontażu głęboko położonych lub zakleszczonych części samochodowych.

Wskazówki dotyczące korzystania ze ściągaczy łożyska wewnętrznego

Kolejność kroków korzystania z narzędzi może się od siebie różnić ze względu na ich różnorodność konstrukcyjną. W pracy na przykład ściągaczem do opraw nieprzelotowych najpierw usuwa się uszczelki oraz separatory łożysk ślizgowych. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w instrukcji obsługi narzędzi.

Podczas korzystania z narzędzi upewnij się, czy trzpień ramion krzyżowych lub młotka ślizgowego jest pod kątem prostym do korpusu demontowanej części. Nieprawidłowe ustawienie narzędzia może doprowadzić do jego uszkodzenia lub też uszkodzenia części czy jej gniazda montażowego.

Przed rozpoczęciem obracania śruby lub korzystania z młotka niezwykle ważne jest upewnienie się, że ramiona ściągacza są pewnie przymocowane, aby zapobiec ześlizgnięciu się narzędzia.

W trakcie wykonywania pracy niezbędne jest równomierne rozłożenie przykładanej do ściągacza łożyska wewnętrznego siły, aby zapobiec uszkodzeniu demontowanej części lub jej gniazda montażowego.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Zadbaliśmy dla Ciebie już o wszystko i dzięki temu w sklepie internetowym AUTODOC możesz wygodnie dokonać zakupów na korzystnych warunkach. Stworzyliśmy przyjazną dla użytkownika wyszukiwarkę oraz podzieliliśmy wszystkie nasze produkty na kategorie. Odnalezienie potrzebnej części nie zajmie Ci dużo czasu. W razie potrzeby możesz zawsze skontaktować się z naszymi specjalistami, aby precyzyjnie określić specyfikację wybranego narzędzia. Często przeprowadzamy promocje, dzięki którym możesz w przystępnej cenie kupić ściągacze łożyska wewnętrznego oraz inny sprzęt pochodzący od niezawodnych producentów. Możesz złożyć zamówienie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nawet po 22:00. Nasi specjaliści przetworzą je następnego ranka oraz skontaktują się z Tobą w celu potwierdzenia szczegółów zamówienia. Dodatkowo jeśli zainstalujesz na swoim smartfonie naszą aplikację mobilną, będziesz w stanie złożyć zamówienie z jakiegokolwiek miejsca.

loader Prosimy, poczekać!...