Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Ściągacze koła pasowego

wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
81 Artykułów

Ściągacze koła pasowego: co trzeba wiedzieć

Ściągacz koła pasowego jest niezbędny do demontażu elementów pasków rozrządu podczas naprawy silnika, sprężarki klimatyzacji, alternatora oraz pompy wspomagania kierownicy. Może być on także wykorzystany w momencie, gdy chcesz zdemontować układ rozrządu lub kierownicę.

Zasada działania

Ściągacz jest prostokątną lub cylindryczną płytką z prostopadłym gwintowanym trzpieniem. Płytka jest sztywno przymocowana do koła kasowego. Gdy trzpień jest przekręcany, dotyka on wału podzespołu lub części pośredniej. Przy dalszym przekręcaniu trzpienia część jest wyciągana ze swojego gniazda montażowego.

Jakie są rodzaje ściągaczy koła pasowego?

Zgodnie z przeznaczeniem:

  • do określonego celu - skonstruowane do podzespołów konkretnej marki samochodu. Przykładem są narzędzia do usuwania wałów korbowych przekładni w samochodach marki VW i Audi.
  • uniwersalne - odpowiednie do demontażu kół pasowych różnej budowy, niezależnie od marki i modelu samochodu.

Ze względu na konstrukcję:

  • z ramionami krzyżowymi z pazurami - specjalne ramiona o kształcie haków zapewniają pewne połączenie pomiędzy narzędziem a kołem pasowym. Z reguły ich ustawienie może być regulowane poprzez ustawienie średnicy pomiędzy ramionami w zależności od rozmiaru części.
  • ze śrubami - obudowa ściągacza jest przykręcana do koła pasowego. Połączenie to uważane jest za najbardziej niezawodne, jednak korzystanie z narzędzia jest ograniczone położeniem otworów montażowych demontowanej części.

Wskazówki dotyczące korzystania ze ściągaczy koła pasowego

Dla wydajniejszej i bezpieczniejszej pracy niezbędny jest prawidłowy montaż i ustawienie urządzenia. Dlatego tak ważne jest dokładne przeczytanie instrukcji producenta.

Ustawienie pozycji ramion ściągacza powinno odpowiadać średnicy koła pasowego. W przeciwnym razie narzędzie może ześlizgnąć się z powierzchni i może to spowodować zranienie się użytkownika.

Elementy ściągacza, zwłaszcza gwint trzpienia, nie powinny być uszkodzone lub pokryte brudem. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zakleszczenia się narzędzia.

Po zakończeniu pracy powinieneś wyczyścić narzędzie. Zaleca się przechowywanie go w suchym miejscu, najlepiej w specjalnym pudełku.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Specjalistyczny sprzęt do demontowania mocno dokręconych części samochodowych to dobry pomysł na szybką, wysokiej jakości oraz łatwą konserwację Twojego samochodu. Przekonaj się sam kupując ściągacze koła pasowego, ściągacze do łożysk, przekładni i uszczelek w naszym sklepie internetowym. Złożenie zamówienie zajmie Ci jedynie kilka minut. Nasz przyjazny dla użytkownika katalog umożliwi Ci zapoznanie się z asortymentem produktów, a nasi pracownicy przygotują Twoje zakupy do wysyłki zaraz po otrzymaniu za nie płatności.

loader Prosimy, poczekać!...