Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Farby samochodowe

wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
3608 Artykułów

Farby samochodowe: co trzeba wiedzieć

Farba samochodowa nadaje samochodowi estetyczny wygląd, a także chroni go przed korozją i negatywnym wpływem środowiska. Stosowana jest do malowania karoserii, drzwi, często zderzaków, listew, klamek drzwiowych i obudów bocznych lusterek.

Jakie są rodzaje farb samochodowych

Ze względu na konsystencję:

 • Płynne. Różnią się składem. Wśród nich dostępne są produkty:
  • Na bazie rozpuszczalników organicznych. Mogą zawierać następujące substancje jako składnik aktywny:
   • Celuloza. Oparte na jej bazie związki - farby nitro - charakteryzują się szybkich schnięciem, ale mają tendencję do pękania. Bardziej nadają się do malowania określonych obszarów. Nakładane w kilku warstwach. Po wyschnięciu wymagają polerowania w celu uzyskania optymalnego połysku.
   • Alkidy. Zawierające je produkty pozwalają na stworzenie trwałej i lśniącej powłoki, która nie wymaga polerowania. Nakładane tylko jedną warstwą. Cechuje je długi czas schnięcia, wymagają zazwyczaj aktywatorów schnięcia i utwardzaczy.
   • Akryl. Obecnie produkty na bazie akrylu i rozpuszczalników są najbardziej powszechne, ponieważ wyróżniają się jednolitą strukturą i nie wymagają polerowania. Po wyschnięciu cechują się dużą trwałością i odpornością na agresywne czynniki otoczenia. Zachowują swój wygląd i właściwości ochronne przez długi czas. Należy nakładać je w kilku warstwach.
  • Związki na bazie wody. Są przyjazne dla środowiska, wyróżniają się doskonałym przyleganiem i można je nakładać na starą farbę. Różnią się czasem schnięcia. Aby przyspieszyć polimeryzację, farba jest suszona w specjalnej komorze suszenia.
 • Proszkowe. Suche, magnetyzowane cząsteczki farby są rozpylane na nadwozie, a następnie wystawiane na wysokie temperatury. Tego typu farby samochodowe są bardzo ekonomiczne w użyciu, ale wymagają specjalnego sprzętu. Odpowiednie do malowania plastikowych części. Pozwalają stworzyć wytrzymałą i trwałą powłokę

Jak stosować farby samochodowe

 1. Lepiej jest zlecić pomalowanie karoserii samochodowej w warsztacie. W celu uzyskania najlepszych rezultatów będą potrzebne odpowiednie umiejętności i sprzęt. Przydadzą się również specjaliści eliminujący drobne uszkodzenia. Za pomocą programu komputerowego wybiorą odcień, który będzie odpowiadał kolorowi nadwozia Twojego auta.
 2. Ważne jest rozcieńczanie farb samochodowych w określonych proporcjach. Proporcja składników może zależeć od temperatury, w jakiej przeprowadzane są prace.
 3. Tego typu samochodowe środki chemiczne nakładane są na przygotowaną, dokładnie oczyszczoną i zagruntowaną powierzchnię.
 4. Najczęściej warstwa emalii jest powlekana lakierem samochodowym. Pomaga to stworzyć odporną, trwałą i piękną powłokę.
 5. Wszystkie prace powinny być wykonywane w czystym pomieszczeniu. Jeśli kurz i brud dostaną się na świeżo pomalowaną powierzchnię, mogą wszystko zrujnować.
 6. Podczas rozpylania farby samochodowej pistoletem natryskowym należy mieć na sobie maskę z filtrem (respirator). Jeśli środek zawiera rozpuszczalniki, należy przestrzegać zasad ochrony przeciwpożarowej

AUTODOC: wygodne zakupy online

Zakup farb samochodowych jest bardziej korzystny, jeśli kupisz również podkłady i wypełniacze. Możesz kupić wszystkie środki chemii motoryzacyjnej potrzebne do malowania za jednym zamachem. Pomoże Ci to osiągnąć najwyższej jakości powłokę, uzyskać szybką dostawę, a także obniżyć jej cenę. Skontaktuj się z naszymi specjalistami, a oni znajdą najlepsze środki chemiczne dla Twojego pojazdu.

loader Prosimy, poczekać!...