Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Citroën oferuje okulary eliminujące chorobę lokomocyjną

Zapisz się
SIĘ DO NASZYCH NEWSLETTERÓW

Aby otrzymywać nasze najnowsze wiadomości i porady prosimy o podanie swojego adres e-mail:

Zgodnie ze statystykami około 30 milionów Europejczyków cierpi na drogach na chorobę lokomocyjną. Citroën znalazł rozwiązanie tego problemu. Okulary Seetroën wypuszczone przez firmę są skonstruowane w celu eliminowania zakłóceń w pracy układu przedsionkowego u pasażerów pojazdów mechanicznych.

Innowacyjny produkt jest oparty na technologii opracowanej kilka lat temu przez francuską firmę Boarding Ring. Konstrukcja okularów została opracowana przez specjalistów Studio 5.5 w Paryżu. Jako materiał oprawek okularów został wybrany miękki w dotyku plastik.   

Zasada działania okularów Seetroën jest oparta o osobliwość pracy układu przedsionkowego. Napady zawrotów głowy i fale mdłości są związane z konfliktu między postrzeganiem środowiska przez narząd wzrokowe oraz receptory ucha wewnętrznego.

Oprawki okularów zbudowane są z czterech krawędzi: dwóch w przedniej części okularów oraz dwie po ich bokach - do widzenia bezpośredniego i peryferyjnego. Wewnątrz każdej krawędzi, wzdłuż ich obwodu, znajdują się przezroczyste rurki wypełnione jasnoniebieskim płynem.

Podczas jazdy płyn tworzy sztuczną linię horyzontu, eliminując dysharmonię pomiędzy sygnałami dochodzącymi do mózgu ze strony różnych narządów zmysłów.

Korzystanie z nowo skonstruowanego produktu jest bardzo proste. Przy zdiagnozowaniu pierwszych objaw choroby powinieneś nałożyć okulary i poczekać około 10-12 minut. W momencie, gdy poczujesz się lepiej, możesz je już zdjąć.

Okulary mogą być stosowane przez dorosłych oraz dzieci powyżej 10. roku życia. Osoby posiadające zburzenia wzroku mogą nosić okulary Seetroën na swoich okularach korekcyjnych.