Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Klucze zapadkowe

wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
555 Artykułów

Klucze zapadkowe: co trzeba wiedzieć

Naprawa samochodu często wymaga potrzeby radzenia sobie z łącznikami w ciasnych przestrzeniach. Korzystanie w takich przypadkach ze standardowych kluczy płaskich nie jest zbyt wygodne. Dobrą alternatywą są klucze grzechotkowe. Przy ich pomocy możesz dokręcić lub odkręcić nakrętkę, trzpienie gwintowane, śruby oraz inne elementy złączne, które znajdują się pomiędzy innymi częściami lub w zagłębieniach.

Zasada działania

Narzędzie wyposażone jest w mechanizm grzechotkowy, który umożliwia odkręcenie elementów złącznych bez konieczności ponownego zdejmowania i przykładania klucza. Mechanizm ten składa się z przekładni z zapadką i przetwarza ruch wahadłowy w ruch przerywany. W trakcie tego procesu głowica grzechotki jest pewnie zamocowana, podczas gdy klucz jest obracany w jednym kierunku, gdy jego uchwyt się cofa.

Jakie są rodzaje kluczy grzechotkowych?

Robiąc zakupy przez Internet powinieneś pamiętać, że tego typu narzędzia różnią się między sobą znaczną ilością parametrów:

  • materiałem wykonania - przykładowo głowica jest najczęściej wykonana ze stali chromowo-molibdenowej lub chromowo-wanadowej; uchwyt wykonywany jest z metalu, gumy lub plastiku,
  • rozmiarem gniazda - może wynosić ono 1/4, 3/8, 1/2, 3/4 lub 1 cal,
  • długością - dostępne są modele o długości, np.: 150, 200, 250 i 500 mm,
  • ilością zębów w przekładni grzechotkowej - może być to: 24, 32, 36, 48 lub 72 zębów,
  • parametrami roboczymi mechanizmu grzechotkowego - może być on przykładowo jednokierunkowy lub posiadać możliwość ruchu wstecznego; modele drugiego typu są wyposażone w przełącznik.

W katalogach możesz spotkać modele o różnorodnej strukturze. Mogą one posiadać:

  • elastyczną głowicę - umożliwiają one poluzowanie lub dokręcenie łączników, trzymając uchwyt klucza pod każdym kątem,
  • uchwyt teleskopowy - pomaga on w dokręceniu elementów złącznych w trudno dostępnych miejscach,
  • wskaźnik momentu dokręcania.

Wskazówki dotyczące korzystania z kluczy grzechotkowych

Dopuszczalne jest korzystanie wyłącznie z prawidłowo funkcjonujących narzędzi. Jeśli zauważono jakiekolwiek ich uszkodzenie, nie wolno korzystać z narzędzia. Narzędzie powinno być kompatybilne z rozmiarem elementu złącznego.

Narzędzia te nie służą do przykładania zbyt dużego momentu dokręcenia. Zbyt duża siła może prowadzić do uszkodzenia narzędzia. Po zakończeniu pracy zaleca się przetarcie go suchą ściereczką.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Chciałbyś szybko i niedrogo kupić klucze grzechotkowe oraz inne produkty? Jeśli zamówisz narzędzia w naszym sklepie internetowym, otrzymasz swój zakup w możliwie najkrótszym czasie. W celu zapewnienia Ci szansy na zaoszczędzenie pieniędzy, oferujemy przystępne ceny oraz dostęp do różnorodnych promocji. Kup wszystko, czego potrzebujesz na AUTODOC i przekonaj się sam, że bycie naszym klientem się opłaca!

loader Prosimy, poczekać!...