Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Koła obrotowe do dużych obciążeń

wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
43 Artykułów

Koła obrotowe do dużych obciążeń: co trzeba wiedzieć

Jeśli wytrzymałe kółko obrotowe do wózka narzędziowego jest uszkodzone, można dokupić kolejne kółko i samodzielnie je wymienić. Zaoszczędzi to Tobie problemu związanego z kupnem nowego wózka narzędziowego w wysokiej cenie. Kółko obraca się wokół własnej osi dzięki obecności łożyska, co sprawia, że dużo łatwiej jest przewozić wózek po warsztacie.

Jakie są dostępne rodzaje kółek obrotowych do wózka narzędziowego?

Akcesoria te różnią się dużą ilością parametrów obejmujących:

 • konstrukcję - większość modeli składa się z kółek oraz opon wykonanych z różnorodnych materiałów. Koło jest podstawą, a opona ma kontakt z nawierzchnią, po jakiej porusza się wózek. Poza tym dostępne są jednolite modele wykonane z jednego rodzaju materiału.
 • ładowność - część może być skonstruowana na np. 200, 400 lub 1000 kg obciążenia.
 • materiał produkcyjny - do produkcji kółek wykorzystywana jest stal, aluminium, polipropylen, poliamid. Opony mogą być wykonane z gumy, poliuretanu lub żywic fenolowo-formaldehydowych. Uchwyty, wykorzystywane do zamocowania kół, wykonane są ze stali i wzmacnianego plastiku. Elementy metalowe mogą być malowane lub pokryte powłoką cynkową.
 • średnicę - zazwyczaj im jest ona większa, tym lepiej kółka znoszą kontakt z przeszkodami.
 • zakres temperatur roboczych - ze względu na dane kryterium możliwe jest rozróżnienie następujących grup produktów znajdujących się w katalogach:
  • do użytku wewnętrznego,
  • do użytku wewnętrznego i zewnętrznego,
  • znoszące wysokie temperatury.

Porady dotyczące korzystania z kółek obrotowych do wózka narzędziowego

Powinieneś zamontować akcesorium zgodnie z zaleceniami producenta wózka narzędziowego. Niezwykle ważne jest upewnienie się, że oś obrotu jest pionowa. Korzystaj z kółek obrotowych tego samego rodzaju.

Nie zaleca się przekraczania ładowności określonej przez producenta. Regularnie sprawdzaj akcesoria pod kątem uszkodzeń oraz usterek. Jeśli część jest zepsuta, należy ją wymienić. Powinieneś pamiętać, że łożyska wymagają okresowego smarowania.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Chciałbyś zamówić przez Internet kółka obrotowe do wózka narzędziowego? Odwiedź AUTODOC! Od teraz kupowanie wszystkiego, czego potrzebujesz do napraw samochodowych lub do Twojego warsztatu, stało się jeszcze wygodniejsze, gdyż stworzyliśmy dla naszych klientów aplikację mobilną. Zainstaluj ją – wiele produktów w niskich cenach będzie dla Ciebie dostępna! Nie przegap swojej szansy na uczestnictwo w aktualnych promocjach naszego sklepu internetowego.

loader Prosimy, poczekać!...