Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Młotki igłowe

wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
3 Artykułów

Młotki igłowe: co trzeba wiedzieć

Młotki pneumatyczne pomagają w szybkim i łatwym usuwaniu kamienia, pozostałości starej farby, śladów korozji i zgorzeliny z powierzchni docelowej. Są one odpowiednie do obróbki dużych powierzchni.

Zasada działania

Energia pochodząca ze sprężonego powietrza jest przetwarzana w urządzeniu na energię mechaniczną. Dzieje się tak dzięki specjalnemu mechanizmowi dystrybucji, który wprowadza tłok (zaczepy tłoka) w ruch posuwisto-zwrotny wewnątrz cylindra. Pod koniec każdego ruchu uderzają one w tylny koniec elementu roboczego.

Jakie są rodzaje młotków pneumatycznych?

Ze względu na konstrukcję korpusu:

  • proste - posiadają cylindryczny kształt i charakteryzują się kompaktowymi wymiarami, odpowiednie do wykonywania prac w ciasnych przestrzeniach.
  • pistoletowe - ich uchwyt znajduje się pod kątem prostym do korpusu narzędzia; są wygodne do długotrwałego użytku.

Ze względu na rodzaj elementu roboczego młotki pneumatyczne dzielą się na:

  • igłowe - ich głowica jest wiązką metalowych prętów, które mogą wystawać osobno na różne odległości. Umożliwia to użytkownikom używanie ich do obróbki nierównych powierzchni.
  • dłutowe - poza igłami, narzędzia te mogą być wyposażone w dłuta o różnorodnych rozmiarach; są one odpowiednie do prac na niewielkiej powierzchni.

W katalogach produktów możesz znaleźć także narzędzia wyposażone w:

  • próżniową obudowę - stosowane do wychwytywania pyłu,
  • tłumik - zapobiegają uszkodzeniu obrabianego elementu wskutek nadmiernych wibracji, kilkakrotnie je redukując.

Poza tym wszystkie narzędzia różnią się między sobą rozmiarem, wagą, mocą wyjściową, wydajnością, ciśnieniem roboczym, ilością uderzeń na minutę oraz innymi specyfikacjami.

Wskazówki dotyczące korzystania z młotków pneumatycznych

Podczas obróbki powierzchni przy pomocy narzędzia pneumatycznego wytwarzana jest bardzo duża ilość pyłu, w związku z czym powinieneś mieć nałożone gogle ochronne. Poza tym zaleca się założenie specjalnych nauszników.

Przed włączeniem narzędzia niezbędne jest upewnienie się, czy wszystkie śruby i nakrętki są bezpieczne dokręcone, jak i również sprawdzenie szczelności mocowań i przewodów. Zabrania się wypuszczania narzędzia z rąk do momentu jego całkowitego zatrzymania.

Jeśli montaż specjalnej smarownicy w układzie zasilania sprężonym powietrzem jest niemożliwy, niezbędne jest nakładanie na niego od 2 do 6 kropli smaru poprzez połączenie wlotowe, średnio co 2 godziny pracy. Następnie powinieneś pozwolić narzędziu pracować bez obciążenia przez jakiś czas.

Po zakończeniu użytkowania zaleca się dokładne wyczyszczenie narzędzia przy pomocy suchej ściereczki oraz sprężonego powietrza. Nie zaleca się tutaj stosowania jakichkolwiek środków chemicznych zawierających chlor, benzynę lub rozpuszczalniki.

AUTODOC: wygodne zakupy online

W naszym sklepie internetowym mamy najkorzystniejsze ceny na najwyższej klasy narzędzia. Znajdziemy doskonałe dla Ciebie produkty pod względem warunków korzystania oraz ilości pracy, a także zapewnimy Ci szczegółowe informacje na temat aktualnych promocji, dostępnych metod płatności oraz warunków dostawy. Za pomocą naszej aplikacji mobilnej będziesz w stanie zamówić młotki pneumatyczne oraz inny sprzęt z każdego wygodnego dla Ciebie miejsca. Nasi specjaliści wkrótce się z Tobą skontaktują, aby potwierdzić szczegóły zamówienia.

loader Prosimy, poczekać!...