Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Dodatki do oleju silnikowego

wygląd
Producenci
131 Artykułów

Dodatki do oleju silnikowego: co trzeba wiedzieć

Dodatki do oleju silnikowego pozwalają skorygować i poprawić właściwości robocze środków smarnych. Dodawane są bezpośrednio do układu smarowania silnika. Zmniejszają zużycie oleju, zapewniają ciche działanie jednostki napędowej, zapobiegają jej przedwczesnemu zużyciu, pomagają zredukować jej zadymienie i utrzymują kompresję w cylindrach.

Jakie są rodzaje dodatków do olejów silnikowych

W oparciu o ich główną funkcję:

 • Detergenty. Skutecznie usuwają sadzę i zapobiegają odkładaniu się węgla, utlenionych mieszanin oraz substancji żywicznych na metalowych częściach silnika.
 • Dyspergatory. Utrzymują zawieszenie cząstek stałych. Zapobiegają ich odkładaniu na nienagrzewanych częściach jednostki napędowej.
 • Inhibitory korozji. Tworzą ochronną powłokę na powierzchni części i spowalniają korozję.
 • Depresatory. Zapobiegają tworzeniu się parafiny i zapewniają, że smar pozostaje ciekły nawet w niskich temperaturach.
 • Dodatki przeciw zużyciu. Zmniejszają tarcie pomiędzy stykającymi się ze sobą częściami silnika i chronią je przed zużyciem.
 • Dodatki przeciw dymieniu są odpowiednie dla pojazdów o dużym przebiegu. Zwiększają lepkość środka smarnego, poprawiają kompresję. Niektóre środki prowadzą do puchnięcia uszczelek, co zapobiega przeciekom.
 • Dodatki przeciw utlenianiu zapobiegają utlenianiu się oleju w wysokich temperaturach.
 • Środki przeciwpienne chronią części przed niedostatecznym dopływem oleju, poprawiają cyrkulację płynów roboczych w układzie smarowania

Jak stosować dodatki do olejów silnikowych

 1. Niektóre środki mogą być mieszane tylko z nowym olejem, inne należy dodawać do układu po przejechaniu 2000 km przed rutynową wymianą środka smarnego.
 2. Dodatki muszą być dodawane w ilości określonej przez producenta w instrukcji produktu. W przeciwnym razie rezultat użycia tych środków może być odwrotny.
 3. Zanim skorzystasz z tego produktu, upewnij się, że jest on kompatybilny z rodzajem środka smarnego używanego w Twoim samochodzie.
 4. Niektóre środki powinno się podgrzać do temperatury 25–30°С.
 5. Dodatki są zazwyczaj wlewane przez korek wlewu oleju silnikowego po nagrzaniu jednostki napędowej do temperatury roboczej. Należy być bardzo ostrożnym, aby się nie poparzyć.
 6. Następnie powinno się uruchomić silnik i pozwolić mu pracować przez jakiś czas na biegu jałowym. Niektórzy producenci zalecają jazdę samochodem przez pół godziny w trybie normalnej pracy

AUTODOC: wygodne zakupy online

Kupując samochodowe środki chemiczne tego typu, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym całkowitą ilość przejechanych kilometrów i warunki serwisowania samochodu. Nasi specjaliści pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. W celu uzyskania szybkiej odpowiedzi skontaktuj się z nimi. Często oferujemy znaczne zniżki. Pomogą Ci kupić wysokiej jakości dodatki do olejów silnikowych w najlepszej cenie.

loader Prosimy, poczekać!...